Новини України та світу

ЗМІ: Богдан отримав звання заслуженого юриста за програну державну справу

Нагорода, яку отримав нинішній глава ОП, була вручена Віктором Ющенком за “повернення” державі незаконно приватизований завод

Джерело: 112.ua

ЗМІ: Богдан отримав звання заслуженого юриста за програну державну справу

Голова Офісу президента Андрій Богдан згідно з указом третього президента Віктора Ющенка отримав звання заслуженого юриста України за програну державну справу. Про це йдеться у розслідування “Схеми: Корупція в деталях” на “Радіо Свобода”.

Повідомляється, що нагорода, яку отримав нинішній глава ОП, була вручена Віктором Ющенком за “повернення” державі незаконно приватизоване ВАТ “Нікопольський завод феросплавів”.

“Завдяки захисту групою адвокатів, під керівництвом, в тому числі Андрія Богдана інтересів держави в особі Кабінету Міністрів у судових установах, незаконно приватизоване ВАТ “Нікопольський завод феросплавів” було повернуто державі”, – сказано в документі.

ЗМІ: Богдан отримав звання заслуженого юриста за програну державну справу

Повідомляється, що меншу частину акцій акціонерного товариства у 90-х придбали бізнесмени Ігор Коломойський і Віктор Пінчук, і Нікопольський завод пробув у державній власності до 2003 року. Після чого Пінчук при президентстві Леоніда Кучми викупив контрольний пакет акцій.  

Після Помаранчевої революції акції, які приватизував Віктор Пінчук, вирішили повернути державі. Андрій Богдан і група адвокатів захищали інтереси держави в судах.

За твердженням журналістів, Богдан і трудовий колектив юридичної компанії, попросили про винагороду в травні 2007 року, коли вже було відомо, що підприємство не повернеться в держвласність.

Згодом олігархи Коломойський та Пінчук, домовившись перерозподілили акції між собою. Держава програла справу.

Нагадаємо, з 2007 по 2010 рік Андрій Богдан був заступником міністра юстиції. У грудні 2010 року був призначений урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики у Кабміні Миколи Азарова. Залишався на посаді до березня 2014 року.

Після цього став радником губернатора Дніпропетровської області Ігоря Коломойського.

У 2014 році Богдан балотувався до парламенту за списком “Блоку Петра Порошенка”. Його реєстрацію скасували, Богдан з цього приводу судився, але нічого не довів.

Пізніше Богдан займався захистом соратника Коломойського, а далі вже засвітився у штабі тоді ще кандидата в президенти Володимира Зеленського.

У квітні Коломойський підтвердив, що Андрій Богдан, який працював у штабі Зеленського – ще й його особистий адвокат.

Джерело: www.112.ua

Close