Новини України та світу

Зеленський хоче законодавчо врегулювати конфіскацію незаконних активів і звільнення викритих осіб

Відповідний законопроект внесено на розгляд Ради як невідкладний

Джерело: 112.ua

Зеленський хоче законодавчо врегулювати конфіскацію незаконних активів і звільнення викритих осіб

Президент України Володимир Зеленський планує законодавчо врегулювати конфіскацію незаконних активів осіб, які уповноважені на виконання функцій держави, та покарання за придбання таких активів. Такий законопроект №1031 про внесення змін в законодавчі акти вніс Володимир Зеленський. 

Варто зазначити, що проект закону Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний. 

Згідно з законопроектом планується внесення доповнень в Кримінальний кодекс України, завдяки яким вдасться встановити кримінальну відповідальність за придбання особою, уповноваженою на виконання функцій держави активів, вартість яких понад 15 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. 

Повідомляється, що прийняття законопроекту дозволить запровадити правові підстави для притягнення до кримінальної відповідальності осіб, винних у незаконному збагаченні, а також для стягнення у дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Варто зазначити, законопроект передбачає, що у справах про визнання необгрунтованими активів та їх стягнення в дохід держави позивач зобов’язаний привести в позові фактичні дані, що підтверджують зв’язок активів з особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та їх необґрунтованість, тобто наявність різниці між їх вартістю та законними доходами цієї особи. 

Справи про визнання необгрунтованими активами та їх стягнення в дохід держави розглядатиме Вищий антикорупційний суд. При цьому, у разі визнання необгрунтованими активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбачається їх звільнення із займаних посад.

Раніше повідомлялося, президент України Володимир Зеленський запропонував позбавляти мандатів депутатів за прогули і неперсональне голосування. 

Джерело: www.112.ua