Новини України та світу

Зеленський хоче вивести Нацгвардію з підпорядкування МВС і підпорядкувати її президенту

Відповідний законопроект внесений на розгляд Верховної Ради як невідкладний

Джерело: 112.ua

Зеленський хоче вивести Нацгвардію з підпорядкування МВС і підпорядкувати її президенту

Президент України Володимир просить Верховну Раду вивести Національну гвардію з підпорядкування МВС, а призначати і звільняти командувача НГУ має буде президент. Відповідний законопроект № 1007 внесено на розгляд Ради як невідкладний.

“Діяльність Національної гвардії України подається президентом України через командувача Національної гвардії України, який здійснює безпосереднє керівництво Національною гвардією України”, – йдеться в тексті документа.

При цьому наголошується, що командувач Національної гвардії України буде призначатися на посаду і звільнятися з посади виключно президентом України. Зараз командувача НГУ також призначає президент України, алеза поданням міністра внутрішніх справ.

Крім того, пропонується внести зміни в Закон України “Про Національну гвардію” в тій частині, де йдеться, що НГУ є військовим підрозділом з правоохоронними функціями, яке входить до складу Міністерства внутрішніх справ. У новій редакції пропонується виключити інформацію про те, що НГУ входить до складу МВС.

Джерело: www.112.ua