Новини України та світу

Зеленський: Україна й надалі робитиме все, аби “нормандський самміт” відбувся у квітні

Водночас президент підкреслив, що шлях до миру – це дорога із двостороннім рухом, тому Україна чекає кроків назустрічУкраїна й надалі робитиме все, аби наступний саміт у “нормандському форматі” відбувся у квітні 2020 року. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час виступу на Мюнхенській конференції з безпеки, яку транслював “112 Україна”.

“Україна і надалі робитиме все, аби наступний саміт глав України, Німеччини та Росії у “нормандському форматі” відбувся у погоджені терміни, а саме – у квітні 2020 року”, – заявив президент.

Зеленський додав, що ключовим завданням залишається забезпечення неухильного виконання досягнутих у Парижі домовленостей.

“Україна готова і працює над цим щодня. Щодня, крок за кроком ми рухаємося на шляху до миру, але це дорога зі двостороннім рухом і ми дуже чекаємо кроків назустріч”, – підкреслив український лідер.


112.ua

Нагадаємо, що на “нормандській зустрічі” у Парижі лідери країн домовилися, що проведуть наступний саміт за 4 місяці (у квітні 2020 року). При цьому до “Паризького пакета” входила низка зобов’язань:

– обмін усіх встановлених на всіх встановлених до 31 грудня 2019 року;

– розведення військ на трьох нових ділянках до березня 2020 року;

– пролонгація закону про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО;

– повне припинення вогню до кінця 2019 року і забезпечення контролю місією ОБСЄ всієї не підконтрольної Україні частині ОРДЛО протягом 24 годин;

– імплементація “формули Штайнмаєра” в українське законодавство.

Напередодні у міністерстві закордонних справ РФ заявили про загрозу зриву квітневої зустрічі в “нормандському форматі”.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close