Новини України та світу

Зеленський розповів, чого чекає від зустрічі із Трампом

За словами Зеленського, США є стратегічним партнером України

Джерело: 112.ua

Зеленський розповів, чого чекає від зустрічі із Трампом

Економічне співробітництво між Україною і США буде однією з ключових тем майбутньої зустрічі Володимира Зеленського з президентом США Дональдом Трампом. Про це Зеленський заявив в інтерв’ю телеканалу “1+1” з нагоди 100 днів президентства.

“Ми готові говорити з Америкою про бізнес між країнами. Ну, є ще питання міжнародних відносин, питання рішення про припинення війни. Ми очікуємо їх підтримки. Але вони відверто підтримують”, – заявив Зеленський.

Він підкреслив, що США є стратегічним партнером України в багатьох сферах, особливо в енергетиці, безпеці енергетичного комплексу, оборонно-промисловому комплексі.

“Президентам потрібно зустрітися, познайомитися, подивитися у вічі. Сказати, що їх цікавить в країні. Ми скажемо, що нам потрібно від них. Ми не будемо з простягнутою рукою до них (йти). Ні. Ми говоримо: ось, ми пропонуємо – інвестуйте в країну. Нам потрібні більш дешеві гроші”, – сказав глава держави.

При цьому він зазначив, що Україна буде працювати над посиленням довіри до правоохоронної системи.

“Ми повинні бути незалежною і сильною країною і пишатися нею. Їхати і просто сказати: “Будь ласка, ви така велика країна, дайте нам трошки грошей, ми вас будемо підтримувати” – ні. Ми нормальна країна. У нас просто йде війна. Ми сильна країна, і у нас дуже хороші люди, тому давайте разом працювати. У вас є зацікавленість в економіці, підприємствах України, нашій землі, енергетичному комплексі. Давайте гроші. Інвестуйте”, – заявив президент України.

Раніше радник з питань національної безпеки США Джон Болтон під час свого візиту в Україну заявив про те, що президент США Дональд Трамп планує зустрітися з українським лідером Володимиром Зеленським 1 вересня у Варшаві, куди обох було запрошено з нагоди 80-ї річниці початку Другої світової війни. Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль заявила, що під час зустрічі у Варшаві лідери підпишуть низку документів.

Однак Трамп скасував візит до Варшави у зв’язку з наближенням в Америку сильного урагану “Доріан”.

Джерело: www.112.ua