Новини України та світу

Зеленський пропонує, щоб підсудність ВАКС поширювалася тільки на справи, які розслідувалися НАБУ і САП до початку його роботи

Така пропозиція виникла з метою ефективного розгляду справ, що стосуються топ-корупції.

Джерело: 112.ua

Зеленський пропонує, щоб підсудність ВАКС поширювалася тільки на справи, які розслідувалися НАБУ і САП до початку його роботи

Президент України Володимир Зеленський пропонує , щоб підсудність Вищого антикорупційного суду поширювалася лише на кримінальні справи, які розслідувалися НАБУ і САП до початку роботи суду, а також на справи, які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи суду. Відповідний законопроект №1025 Зеленський вніс на розгляд до Верховної Ради.

Таке доповнення до Закону “Про Вищий антикорупційний суд” дозволить розгрузити роботу суддів ВАКС і зробить розгляд кримінальних проваджень, що стосуються саме високопосадової корупції, більш ефективним. Зазначається, що станом на травень місяць щонайменше 3 з половиною тисяч справ підпадають під положення, за якими вони мають бути передані до ВАКС, хоча лише 169 із них розслідувало НАБУ.

Новини за темою: Зеленський пропонує створити Офіс Генерального прокурора та ліквідувати військові прокуратури

Тож у новому законопроекті йдеться: “Підсудність Вищого антикорупційного суду як суду першої, апеляційної інстанцій, слідчих суддів поширюється на кримінальні провадження, відомості про які внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань з дня початку роботи цього суду, крім кримінальних проваджень, досудове розслідування у яких здійснюється або здійснювалося Національним антикорупційним бюро України та закінчено прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури”.

Положення законопроекту також передбачають розгляд справ, у яким було завершено досудове розслідування САП і судовий розгляд яких судами першої, апеляційної інстанцій не був закінчений до початку роботи ВАСК.  

Нагадаємо, що свою роботу Вищий антикорупційний суд має розпочати 5 вересня. Головою першої інстанції стане Олена Танасевич.

Новини за темою: Законопроект Зеленського: дозволити Раді здійснювати парламентський контроль через своїх уповноважених в окремих сферах

Джерело: www.112.ua