Новини України та світу

Зеленський пропонує Раді закріпити у Конституції його право призначати і звільняти директорів НАБУ і ДБР

Наразі у законодавстві передбачено вичерпний перелік причин для звільнення очільників цих відомств

Джерело: 112.ua

Зеленський пропонує Раді закріпити у Конституції його право призначати і звільняти директорів НАБУ і ДБР

Президент України Володимир Зеленський подав до Верховної Ради проект змін до Конституції щодо закріплення повноважень призначати та звільняти директора Національного антикорупційного бюро (НАБУ) і Державного бюро розслідувань (ДБР).

Йдеться про проект закону № 1014. Станом на 12:20 30 серпня документ ще не опубліковано.

Законопроект називається “Про внесення змін до статті 106 Конституції України (щодо закріплення повноважень Президента України утворювати незалежні регуляторні органи, Національне антикорупційне бюро України, призначати на посади та звільняти з посад Директора Національного антикорупційного бюро України і Директора Державного бюро розслідувань)”.

Зауважимо, ст. 106 Конституції України містить перелік повноважень президента України.

Разом з тим, закон про НАБУ передбачає, що директора Бюро призначає президент з кандидатів, обраних конкурсною комісією. Звільнити очільника відомства може Верховна Рада за поданням принаймні 150 нардепів за наявності однієї із умов (наведено виключний перелік – це може бути призначення на іншу посаду, набрання чинності судового вироку, непройдений аудит або завелика заборгованість зі сплати аліментів).

Закон про ДБР передбачає, що директора Бюро призначає президент за поданням прем’єр-міністра відповідно до подання конкурсної комісії.

Причини для припинення повноважень директора ДБР також викладені у вичерпному переліку – досягнення 65 років, проблеми зі здоров’ям, припинення українського громадянства тощо.

Джерело: www.112.ua