Новини України та світу

Зеленський: “Північний потік-2” неприйнятний і несе загрозу всій Європі

Україна виступає за енергетичне співробітництво в трикутнику Польща-США-Україна

Джерело: 112.ua

Зеленський: "Північний потік-2" неприйнятний і несе загрозу всій Європі

Російський проект “Північний потік-2” є неприйнятним і несе в собі загрози всій Європі. Про це заявив президент України Володимир Зеленський після зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою у Варшаві, трансляцію вів “112 Україна”.

“Ми приділили увагу питанню енергетичної безпеки. І тут ми говоримо з Польщею одним голосом: “Північний потік-2″ є неприйнятним і несе в собі загрози всій Європі”, – заявив Зеленський.

Він додав, що Україна виступає за диверсифікацію джерел енергопостачання, а також енергетичну співпрацю в трикутнику Польща-США-Україна.

Новини за темою: “Північний потік – 2” може мати негативний вплив на незалежність США і країн Європи, – Болтон

Раніше повідомлялося, що Росія перейшла до фінального етапу укладання “Північного потоку – 2”.

Нагадаємо, що проти “Північного потоку – 2” активно виступають Україна, Польща, країни Балтії і США. Вони закликають владу Європейського Союзу заблокувати цей проект, заявляючи, що це “газова голка”, яка збільшує залежність європейців від поставок енергоносіїв з РФ.

Україна в разі запуску двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів на рік втратить 2-3 млрд дол. доходу від транзиту блакитного палива через свою ГТС, а це майже 3% ВВП. Введення в експлуатацію “Північного потоку – 2”, вартість якого оцінюють у 9,5 млрд євро, заплановано на кінець 2019 року. 

Джерело: www.112.ua