Новини України та світу

Зеленський підписав указ щодо підтримки сімей, які виховують дітей-сиріт

Очікується, що документ сприятиме створенню належних умов для забезпечення реалізації права дитини на проживання в сім’ї

Джерело: 112.ua

Зеленський підписав указ щодо підтримки сімей, які виховують дітей-сиріт

Президент України Володимир Зеленський у понеділок, 30 вересня, підписав указ “Про деякі питання забезпечення прав та законних інтересів дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, розвитку та підтримки сімейних форм виховання дітей”. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Очікується, що документ сприятиме створенню належних умов для забезпечення реалізації права дитини на проживання в сім’ї, підтримки сімей, які виховують дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Даним документом Зеленський поручив Кабінету Міністрів вжити в установленому порядку заходів щодо збільшення з 2020 року розміру державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам.

Також уряд до 1 грудня поточного року має забезпечити подання на розгляд президентові пропозицій щодо приєднання України до Конвенції про захист дітей та співробітництво з питань міждержавного усиновлення й підготувати відповідні зміни до деяких законодавчих актів у зв’язку з приєднанням до цієї Конвенції.

Крім того, в указі зазначається необхідність запровадження ефективних механізмів одержання достовірної та актуальної інформації про дотримання прав усиновлених дітей, зокрема дітей, які проживають за межами України, та механізмів дієвого реагування на виявлені факти порушення їхніх прав.

Як повідомлялося, Україна і Мальта домовилися разом працювати над захистом прав дітей.

Джерело: www.112.ua

Facebook
Close