Новини України та світу

Захмарна нерухомість родичів начальника Держрезерву: скільки на цьому втратила країна

Журналісти програми “Наші гроші” помітили, що у родичів голови Держрезерву Вадима Мосійчука чарівним образом з’являється нерухомість на десятки мільйонів. Про заможні квартири і готелі голови Держрезерву та скандальні схеми закупівель – читайте далі.

Головою Держрезерву є Вадим Мосійчук. Саме він керує установою, яка має стратегічне значення для безпеки всієї країни. 

Обсяги річних закупівель становлять сотні мільйонів гривень. Водночас до ефективності використання цих грошей має великі питання не лише Рахункова палата, але й ГПУ. І поки Держрезерв робить закупівлі й продажі за дивними цінами, у рідних Мосійчука з’являється все більше нерухомості. 

Наприклад, на початку 2019 року мати Вадима Мосійчука отримала у подарунок квартиру в елітному районі, вартістю майже дев’ять мільйонів гривень. Водночас сам Мосійчук цей факт заперечив.

Захмарна нерухомість родичів начальника Держрезерву: скільки на цьому втратила країна

Чим займається Державне агентство резерву України? У випадку надзвичайних ситуацій, катастроф чи війни Держагентство резерву має забезпечити країну продовольством, нафтопродуктами й усім необхідним для виживання. Тому весь час Держагентство підтримує резервний запас. 

Цікаво, що за висновками Рахункової палати, у центрі керування Держагентства за 2017 та 2018 роки “загубилися” сотні мільйонів гривень з бюджету країни. Після цього Кабмін відсторонив голову Державного агентства резерву від виконання своїх обов’язків, аби той не міг втручатися у хід перевірки. Натомість сам відсторонений називає цей звіт замовним. 

Це особиста помста, що пов’язана з інтересами Степана Кубіва (міністр економіки України, – 24 канал). І правоохоронні структури, і суд це доведуть,
– переконаний Мосійчук.

Вадим Мосійчук був призначений на посаду голови Держагентства резерву влітку 2015 року за ініціативи тодішнього міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавічуса. 

Захмарна нерухомість родичів начальника Держрезерву: скільки на цьому втратила країна

Ба більше, Абромавічус сподівався, що Мосійчук подолає корупцію у закупівлях, але вийшло зовсім навпаки. І від Рахункової палати регулярно надходили сигнали, що з використанням держкоштів є проблеми. 

Наприклад, у 2018 році правоохоронці штурмували квартиру Мосійчука і зрізали броньовані двері, щоб провести обшук. Це відбулося через те, що у 2017 році голова Держрезерву вирішив перемістити зерно з Харківської у Черкаську область нібито у зв’язку з небезпекою втрати через АТО. Варто додати, що збитки від такого наказу чиновника перевищили шість мільйонів гривень. 

Більше – дивіться у програмі.

Джерело Телеканал новини «24»
30.07.2019