Новини України та світу

Законопроект Зеленського: дозволити Раді здійснювати парламентський контроль через своїх уповноважених в окремих сферах

Адже одна людина, на яку сьогодні покладені обов’язки контролю дотримання прав і свобод громадян, не може максимально ефективно їх виконувати.

Джерело: 112.ua

Законопроект Зеленського: дозволити Раді здійснювати парламентський контроль через своїх уповноважених в окремих сферах

Президент України Володимир Зеленський пропонує закріпити за парламентом можливість здійснювати парламентським контроль через уповноважених Верховної Ради в окремих сферах. Відповідний законопроект №1016 Зеленський вніс на розгляд Верховної Ради.

Зазначається, що новим законопроектом передбачаються внесення змін до статей 85 і 101 Конституції України в частині регулювання статусу уповноважених ВРУ.

Так, законопроектом пропонується надання парламенту повноважень назначати та звільняти уповноважених Верховної Ради до додержанням Конституції України і законів в окремих сферах. І встановити загалом, що для здійснення парламентського контролю ВРУ може назначати уповноважених, правовий статус яких визначатиметься окремими законами.

Такі зміни допоможуть забезпечити більш ефективний механізм парламентського контролю за додержанням прав і свобод людини, адже одна людина, на яку сьогодні покладені ці обов’язки, не може максимально ефективно їх виконувати. 

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський законопроектом пропонує наділити народ правом законодавчої ініціативи.

Новини за темою: Зеленський пропонує створити Офіс Генерального прокурора та ліквідувати військові прокуратури

Джерело: www.112.ua