Новини України та світу

Законопроект 1210 потребує доопрацювання, – експертне управління ВРУ

Законопроект 1210 потребує доопрацювання, – експертне управління ВРУ

Джерело: 112.ua

Проект закону №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві” необхідно доопрацювати. Про це йдеться у висновку Головного науково-експертного управління Верховної Ради, опублікованому на сайті парламенту в п’ятницю, повідомляє UAprom.

У документі також йдеться про необхідність отримати висновок Кабінету Міністрів України щодо запропонованих змін, оскільки уряд забезпечує проведення податкової та митної політики.

Законопроект 1210, внесений у ВР депутатом від “Слуги народу” Данилом Гетьманцевим 30 серпня, крім іншого, пропонує змінити підхід до формування бази оподаткування при підрахунку рентних платежів на видобуток залізної руди. За оцінками учасників ринку, це може призвести до зростання рентних платежів в 4-5 разів.

Згідно з висновком експертного управління, в законопроекті немає фінансово-економічного обґрунтування запропонованих змін в частині збільшення ставки рентної плати для видобутку залізної руди, а також зміни коригувальних коефіцієнтів до ставок рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин

“У частині збільшення податкового навантаження на видобуток залізорудної сировини, належне обґрунтування цієї пропозиції повинна містити інформацію щодо оцінки ризиків для галузі в разі зниження світових цін на цю продукцію, зниження рентабельності її експорту, зростання конкуренції на світових ринках і пов’язаних з цими процесами наслідків для бюджету, зайнятості в галузі”, – йдеться в документі.

Крім того, законопроект повинен містити оцінку не тільки з точки зору можливих надходжень у бюджет, але і враховувати ризики “зниження бюджетоутворюючого потенціалу платників податків”, йдеться у висновку.

У документі також говориться, що запропонований термін вступу в силу Закону, “з дня, наступного за днем його опублікування”, не узгоджується з принципом стабільності податкового законодавства України. “Зміни в будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року”, – йдеться у висновку щодо законопроекту 1210.

Минулого тижня в ході зустрічі з представниками бізнесу народний депутат від “Слуги народу” Олександр Дубінський запропонував внести зміни в законопроект: використовувати формульний підхід для розрахунку бази оподаткування та знизити рентну ставку до 8%. Однак він заявив, що на голосування в першому читанні планується винести текст законопроекту без будь-яких змін, а вносити правки в перерві між першим і другим читанням.

Таке рішення профільного комітету несе великі ризики для економіки, вважає президент об’єднання підприємств “Укрметаллугпром” Олександр Калєнков, оскільки після голосування в першому читанні можливості для зміни нормативних актів звужуються.

Джерело: www.112.ua