Новини України та світу

“Заборонити використання тварин у цирках”: що вже вдалося зробити зоозахисникам

Два роки тому зоозахисники святкували, хоча невеличку, але перемогу. Вони добилися того, аби пересувні цирки відпустили тварин. А нині вони хочуть ще більших змін. Захисники тварин розпочали масштабну кампанію за те, аби взагалі заборонити використання звірів у всіх шоу в країні.

Уже п’ять років активісти проводять кампанію за цирк без тварин. Хочуть добилися повної заборони використання звірів у шоу, бо вважають це знущанням з тварин.

Голова зоозахисної організації UAnimals Олександр Тодорчук наголосив, що для дресури циркових тварин зазвичай використовують батоги, електрошокери та гаки.

"Заборонити використання тварин у цирках": що вже вдалося зробити зоозахисникам

Законопроект, який зобов’яже цирки відмовитися від хвостатих акторів вже розробили. Він пропонує віддати звірів у притулки чи зоопарки. Але чи візьмуть їх?! Дресувальниця зі стажем Людмила Шевченко готова передати вихованців, але немає кому.

Я особисто дзвоню у зоопарки, прошу директорів, аби ті забрали звірів. Це 16-17-літні тигри. Забирати їх ніхто не хоч. Єдине, що чекає на них у майбутньому – їх присплять,
– пояснила дресувальниця та народна артистка України Людмила Шевченко.

"Заборонити використання тварин у цирках": що вже вдалося зробити зоозахисникам

Зоозахисники готові допомагати передавати тварин у заповідники. Тим часом у міністерстві екології, де і розробили законопроект, ще навіть не порахували скільки звірів нині живуть у цирках.

Порахувати тварин не так легко, адже вони є власністю дресувальників. І лише за їх зверненнями ми можемо зрозуміти скільки насправді є тварин і чи власники погоджуються віддати їх,
– сказала начальниця управління охорони біорізноманіття Міністерства екології Ганна Богданович.

У державній цирковій компанії журналістам 24 каналу не дозволили знімати умови, в яких утримуються тварини столичного цирку. Повідомили лише, що у всіх 10 державних установах тримають до 25 хижаків. Натомість запевнили, якщо документ ухвалять, то він має діяти на всіх.

"Заборонити використання тварин у цирках": що вже вдалося зробити зоозахисникам

Ми сьогодні говоримо про жорстоке поводження з тваринами? Ну це треба довести. Ніхто ж не звертає увагу на жорстоке поводження, коли тварин таскають на пляжах та площах у спеку,
– підкреслив генеральний директор Державної циркової компанії Сергій Кабаков.

Законопроект №9453 ще у грудні 2018 року передали народним депутатам, але вони так і не встигли його розглянути до кінця своєї каденції. Після позачергових виборів вже новий парламент має вивчити й врегулювати цю проблему.

Тим часом темою навколо заборони тварин у шоу, зацікавилися документалісти. Хочуть розібратися у чому полягає конфлікт, аби допомогти вирішити дискусію у суспільстві. Зоозахисники вже анонсують всеукраїнські акції протестів на вересень. Хочуть привернути увагу вже нових політиків до проблеми.

Джерело Телеканал новини «24»
28.07.2019

Close