Новини України та світу

З-за дій “Укрзалізниці” українська економіка сповільнить зростання, – “Укрметаллугпром”

З-за дій "Укрзалізниці" українська економіка сповільнить зростання, – "Укрметаллугпром"

Пропозицію державного монополіста “Укрзалізниці” про запровадження нового порядку визначення вартості вагонів, яка підвищить витрати вітчизняних вантажовідправників на 3 мільярди гривень на рік, сповільнить і без того невисокий зростання економіки України. Про це заявив глава об’єднання підприємств “Укрметаллугпром” Олександр Каленков, інформує “24 канал”.

Джерело: 112.ua

“Якщо підвищувати в одному році витрати вантажовідправників на 30-35 відсотків (2018 рік, – ред.), а в цьому році орієнтуватися на 25-30 відсотків, то вони повинні розуміти, що частина вантажів просто не поїде. Економіка сповільнить свій ріст, українська економіка. Хоча і так зростання невелике. Наші товари втратять конкурентоспроможність на зовнішніх ринках”, – заявив Каленков.

При цьому, падіння економіки відчує не лише промисловість, але й всі українці. В тому числі буде чинитися тиск на курс національної валюти. Крім того, незважаючи на постійне підвищення вартості тарифів на вантажні перевезення УЗ не справляється з своєчасною доставкою вантажів.

“Це відчують всі. Часом не тільки промисловість. Це відбудеться за рахунок того, що ми возимо промислові вантажі в основному “Укрзалізницею”, а споживачами цих промислових вантажів є виробники товарів народного споживання. Ми перевозимо вантажі, відправляємо їх на експорт. Це все безпосередньо впливає на валютну виручку,– заявив Каленков.

Як повідомлялося раніше, ініціатива “Укрзалізниці” про новий порядок визначення вартості вагонів, на думку експертів, порушує антимонопольне законодавство України.

“Укрметалургпром” вже звернувся в АМКУ із закликом розглянути ситуацію.

“На цьому тижні Антимонопольний комітет зареєстрував заяву від асоціації, яку я представляю – “Укрметалургпром”. Я думаю, що і інші вантажовідправники, асоціації теж будуть подавати в Антимонопольний комітет, тому що тут явне порушення антимонопольного законодавства”, – підкреслив Каленков.

Джерело: www.112.ua