Новини України та світу

З 1 грудня при будівництві нових житлових будинків можна передбачати магазини і кафе на будь-яких поверхах

Раніше розміщення громадських закладів дозволялося лише до 3-го поверху включно

Джерело: 112.ua

З 1 грудня при будівництві нових житлових будинків можна передбачати магазини і кафе на будь-яких поверхах

Відповідно до нових будівельних норм (ДБН), що почнуть діяти з 1 грудня, передбачено можливість розміщувати приміщення громадського призначення, – магазини, кафе, салони краси, відділення банків тощо, – на будь-яких поверхах житлових будинків. Про це повідомляється на сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. 

У повідомленні зазначається, що норма розповсюджується виключно на нове будівництво житлових будинків. Крім цього, обов’язковою вимогою розміщення такого вбудованого закладу є виділення його в окремий протипожежний відсік.

Виняток складають об’єкти, які негативно впливають на людину за рівнем шуму, вібрацій, електромагнітних випромінювань та радіації. Наприклад, кафе з цілодобовим режимом роботи, підвищеним рівнем шуму тощо.

Нагадаємо, що раніше розміщення громадських закладів дозволялося лише до 3-го поверху включно. В той же час, нові ДБН досі забороняють розміщувати в житлових будинках готелі та хостели, лазні, сауни, виробничі приміщення, похоронні бюро тощо. 

Джерело: www.112.ua