Новини України та світу

Євросоюз розкритикував російську владу за масовий арешт близько тисячі демонстрантів

Євросоюз закликає РФ створити рівні для всіх умови гри у політичному процесі

Джерело: 112.ua

Євросоюз розкритикував російську владу за масовий арешт близько тисячі демонстрантів

Європейський союз засуджує затримання російською владою понад тисячі демонстрантів під час мітингу за допуск опозиції до участі у виборах в Московську міську думу, який пройшов 27 липня у центрі столиці РФ. Про це йдеться у заявлении прес-секретаря Європейського співтовариства Майї Косьянчич.

“Ці затримання і непропорційне застосування сили проти мирних демонстрантів йдуть за серіями арештів і поліцейських рейдів проти опозиційних політиків, проведених в останні дні, викликають занепокоєння і знову серйозно підривають основні свободи щодо вираження думок, асоціацій і зборів. Ці основні права закріплено у російській конституції, і ми очікуємо, що вони будуть захищені”, – відзначають в ЄС.

Для того, щоб майбутні вибори до місцевих органів влади у вересні 2019 року стали справді демократичним процесом, необхідно створити рівні умови гри, йдеться в повідомленні Косьянчич.

ЄС очікує від влади Російської Федерації повагу зобов’язання держави в рамках ОБСЄ та інші міжнародні зобов’язання при проведенні майбутніх місцевих виборів.

Раніше повідомлялося, що в центрі Москви під час несанкціонованої акції протесту проти недопуску опозиційних кандидатів на вибори в Мосміськдуму затримали понад 1 тис. осіб. 

Джерело: www.112.ua

Close