Новини України та світу

Єпіфаній припускає, що конфлікт з Філаретом може розв’язати Священний синод 24 травня

На засіданні Священний синод обговорить загальний стан справ у ПЦУ

Джерело: 112.ua

Єпіфаній припускає, що конфлікт з Філаретом може розв'язати Священний синод 24 травня

Конфлікт з почесним митрополитом Православної церкви України Філаретом може розв’язати Священний синод на засіданні 24 травня, допускає митрополит ПЦУ Епіфаній. Про це він заявив в інтерв’ю ВВС News Україна.

За словами Єпіфанія, на засіданні Священного синоду будуть обговорюватися поточні справи церкви “і, можливо, буде дана оцінка тим діям, які вже були здійснені”.

Він зазначив, що згідно з нормами нового статуту, архієреї обираються на кафедру довічно, “але якщо будуть якісь непорозуміння, вчинені певні дії – це буде розглядати і Священний синод, і церковний суд, після чого будуть прийматися відповідні рішення за статутом”.

“Звичайно, якщо ми керуємося колегіально, то відповідно на Священному синоді будуть розглядатися різні питання, і будуть ухвалені певні рішення, що стосуються нашої єдності. Я, як предстоятель, і Священний синод покликані все робити для того, щоб в церкві панували єдність і мир. Ми не будемо робити того, що руйнує нашу єдність”, – підкреслив митрополит ПЦУ.

Нагадаємо, 14 травня Філарет заявив, що допускає розкол в ПЦУ і має повноваження скликати собор. Крім цього, він підкреслив, що Українська православна церква Київського патріархату не ліквідована.

Раніше стало відомо, що між Філаретом і Єпіфанієм існують великі непорозуміння. Зокрема, Філарет нібито бажає відновити структуру ліквідованої УПЦ КП і свій вплив на церкву, тоді як оточення Єпіфанія схильне підтримувати “грецький лад” ПЦУ, запропонований Фанаром.

Об’єднавчий собор у Києві 15 грудня обрав предстоятелем помісної православної церкви в Україні митрополита колишньої УПЦ КП Епіфанія (Думенка). Інтронізація предстоятеля Православної церкви України Єпіфанія відбувалася в його день народження.

6 січня в Стамбулі у резиденції Вселенського патріарха на Фанарі Вселенський патріарх Варфоломій урочисто вручив чолі новоствореної помісної Православної церкви України митрополиту Єпіфанію Томос про визнання канонічної автокефалії ПЦУ. 7 січня Томос урочисто презентували у Києві на Різдвяній службі в соборі Святої Софії.

Джерело: www.112.ua