Новини України та світу

Єпіфаній: Питання про необхідність зміни статуту ПЦУ будуть обговорювати Собори в 2019 році

У ой же час митрополит не вважає цю тему актуальною

Джерело: 112.ua

Єпіфаній: Питання про необхідність зміни статуту ПЦУ будуть обговорювати Собори в 2019 році

Питання про необхідність зміни статуту Православної Церкви України буде обговорюватися на Архієрейському та Помісному соборах в 2019 році, заявив митрополит ПЦУ Епіфаній в інтерв’ю ВВС News Україна.

“Зараз взагалі немає ніякої необхідності змінювати статут. На наступному Архієрейському та Помісному соборах будемо обговорювати це питання, але зараз воно не є актуальним і зміна статуту не стоїть на порядку денному української церкви”, – сказав Епіфаній, відповідаючи на питання про ймовірність зміни статуту за ініціативою почесного митрополита ПЦУ Філарета.

При цьому він зазначив, що Архієрейські собори повинні проходити щорічно.

“Відповідно до нашого статуту, який був прийнятий 15 грудня, Архієрейські собори повинні проходити щорічно. Тому ми будемо дотримуватися норми, і протягом року визначимося, коли саме буде проведено наступний Архієрейський собор. Так само колегіально ми будемо вирішувати, коли нам скликати наступний Помісний собор”, – сказав Епіфаній.

На його думку, це має бути колегіальне рішення церкви, а не предстоятеля.

Також він підкреслив, що статут ПЦУ не передбачає юридичних і канонічних механізмів скликання Собору предстоятелем поза священним синодом чи Архієрейським собором.

Нагадаємо, в березні почесний патріарх Православної церкви України Філарет заявив, що статут ПЦУ, написаний Константинополем, його не задовольняє. За його словами, на наступному Помісному соборі необхідно прийняти новий статут Української Православної Церкви.

Синод Вселенського патріархату прийняв рішення надати Томос про автокефалію Православної Церкви України 11 жовтня 2018 року.

Об’єднавчий собор у Києві обрав 15 грудня предстоятелем помісної Православної Церкви України митрополита колишньої УПЦ КП Епіфанія (Думенка).

Церемонія підписання Томосу відбулася 5 січня 2019 року в Стамбулі. Вранці 6 січня Вселенський патріарх Варфоломій передав предстоятелю Православної Церкви України Єпіфанію посох і Томос про автокефалію.

Джерело: www.112.ua