Новини України та світу

Яких тварин люди бояться найбільше: дослідження вчених

Яких тварин люди бояться найбільше: дослідження вчених

Страх перед тваринами — популярна тема в фільмах, книгах, та й, ніде правди діти, реальному житті. Саме тому дослідники з Чехії вирішили дізнатися, яких тварин найбільше бояться люди.

Психологи з Національного інституту психічного здоров’я і Карлова університету в Чехії опитали дві тисячі добровольців, пише наукове видання British Journal of Psychology.

Учасників попросили оцінити 24 тварин, які зазвичай викликають страх як більш чи менш страхітливих та огидних. Як контрольне зображення вчені використали фото червоної панди.

У список увійшли тварини, з якими зазвичай пов’язані фобії: собаки, бики, змії (гадюки й вужі), таргани, павуки, мурахи, личинки комах та інші. Дослідники розбили тварин на кілька груп

Павуки виявилися єдиними істотами, які в однаковій мірі викликають страх і огиду. На думку вчених, це може бути пов’язано з формою їх тіла, а також з тим, що вони присутні всюди та вміють швидко пересуватися.

via GIPHY

Друге місце у топ-10 огидних істот посіла отруйна гадюка. Її зображення викликало сильну реакцію страху у 10% добровольців.

В окрему категорію потрапили змії і ящірки, а також паразити, такі як воші й стрічкові черв’яки – у цієї групи був найвищий бал за шкалою відрази.

Комахи (таргани, мурашки та оси) і гризуни (миші, щури й кажани) набрали низькі бали за шкалою страху і відрази.

Найнижчі бали отримали домашні тварини та худобу – коти, собаки, коні, корови.

Цікаво, що люди, яких травмувала тварина (наприклад, тих, яких колись кусали собаки) продемонстрували менший страх перед тваринами, ніж інші люди в середньому. Це, втім, може пояснюватися тим, що низький вроджений рівень страху змусив їх наблизитися до тварини, від якої людина отримала травму.

Яких тварин люди бояться найбільше: дослідження вчених

Найбільшим фактором ризику для вираження крайнього страху і неймовірного відрази є стать. Жінки роблять це помітно частіше, ніж чоловіки (і це відбувається у всіх дослідженнях, пов’язаних з тривогою з того чи іншого приводу).

До речі, попри чарівний образ червоної панди, більшість учасників визнали її страшнішою за кішку, равлика, рибку і навіть ящірку.

Яких тварин люди бояться найбільше: дослідження вчених

Джерело Телеканал новини «24»
29.07.2019