Новини України та світу

Як українські гвинтокрили АК1-3 підкорили світ: переваги гелікоптерів

Вони надлегкі, компактні та легкі у навчанні, тож їх часто можна побачити в льотних школах. А ще відносно дешеві – від 170 тисяч доларів. Компанія “Аерокоптер” експортує свої гвинтокрили у понад 2 десятки країн світу.

Переваги гвинтокрилів АК1-3

1. Швидкість

Максимальна швидкість АК1-3 – 185 кілометрів на годину. А якщо заправити повний бак, то зможете здолати 350 кілометрів – це, скажімо, як із Києва до Рівного.

2. Легкість

Оскільки гвинтокрил легкий – усього 390 кілограмів, то перевозити його можна звичайним автомобілем із причепом. До того ж, він слугуватиме злітним та посадковим майданчиком.

Як українські гвинтокрили АК1-3 підкорили світ: переваги гелікоптерів
Гвинтокрил не потребує великої ділянки для зльоту чи приземлення

3. Раціональність

Найчастіше АК1-3 використовують для моніторингу територій, пошукових робіт та аерозйомок. Військові теж розгледіли переваги надлегких гвинтокрилів, адже ті можуть забезпечити розвідку та швидке з’єднання батальйонів, а також виконувати завдання з охорони кордону.

Цікаво, що полтавський вертоліт АК1-3 – частий гість на авіашоу, і пілоти завжди мають, чим здивувати глядачів. Наприклад:

 • фігурами вищого пілотажу;
 • швидким приземленням;
 • зависанням у повітрі.
 • Як українські гвинтокрили АК1-3 підкорили світ: переваги гелікоптерів

  4. Зручність у спеку

  Ак1-3 комфортно себе почуває і коли температура повітря не перевищує 35 градусів тепла, але українці планують підняти цей показник до +48, адже їхньою технікою дуже цікавляться африканські країни.

  Джерело Телеканал новини «24»
  27.07.2019

  Close