Новини України та світу

Як оформити паспорт громадянина України та міграційні документи у Києві під час карантину: ІнструкціяНа абсолютно законних підставах українці та іноземці можуть утриматися від оформлення паспортів та посвідок на проживання в Україні на період проведення карантину через поширення коронавірусу. Про те, кому та де у столиці можна оформити документи за нагальної потреби, 112.ua розповів начальник Центрального міжрегіонального управління ДМС у м. Києві та Київській області В’ячеслав Гузь.   

Детальніше про те, як оформити або відновити паспорт громадянина України та ІПН читайте за посиланням. А про те, як відновити втрачений закордонний паспорт – дивіться тут. 

Важливо! Міграційна служба не застосовуватиме штрафів за несвоєчасне переоформлення документів у період карантину

Так, у столиці два територіальні підрозділи ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області продовжують оформлювати паспорти за нагальної потреби: Печерський районний відділ – на правому березі і Дніпровський – на лівому.

Так само за окремим графіком працюють районні і міські відділи у Київській області. Ознайомитись з графіком можна за посиланням.

Також залишилося два відділи документування іноземців, куди можна звернутися для оформлення або продовження посвідки на проживання в Україні в екстрених випадках (вул. Б. Хмельницького, 10 і вул. Березняківська, 4а).  

Тобто, починаючи з 20 березня 2020 року і на час проведення карантину суб’єкти звернення будуть обслуговуватися лише у визначених підрозділах і лише у виключних випадках за такими напрямками:

  • оформлення паспорта громадянина України у формі ID-картки замість втраченого або викраденого (у тому числі замість втраченого або викраденого паспорта-книжечки);
  • оформлення ID-картки у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг;
  • вклеювання фотокарток до паспорта громадянина України у формі книжечки по досягненню особою відповідного віку;
  • оформлення паспортів громадянина України для виїзду за кордон у зв’язку з необхідністю термінового виїзду за кордон, пов’язаною з нагальною потребою в лікуванні від’їжджаючого, від’їздом особи, яка супроводжує тяжкохворого, чи смертю родича, який проживав за кордоном;
  • оформлення посвідок на тимчасове і постійне проживання для іноземців та осіб без громадянства у разі невідкладної необхідності для отримання публічних, адміністративних та фінансових послуг.

При цьому отримання виготовлених документів, сформованих довідок і витягів відбувається у звичайному порядку, згідно з режимом роботи територіальних підрозділів ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області. Обслуговування суб’єктів звернення за іншими напрямами, у тому числі попередньо записаних до електронної черги, здійснюватися не буде.

Втім, хвилюватися не варто – особи, які здійснили попередню оплату адміністративних послуг, зможуть скористатися оплаченою квитанцією пізніше – після скасування карантину.

Тож без нагальної потреби звертатися до підрозділів Міграційної служби у період протиепідемічних заходів не варто. Усі необхідні консультації можна отримати дистанційно, не ризикуючи власним здоров’ям.

Зокрема, звернутися до ЦМУ можна електронною поштою, через офіційну сторінку у соціальній мережі Facebook або у телефонному режимі (дивитися внизу сторінки).

Однак існують строки звернення до Міграційної служби як для громадян України, так і для іноземців, порушення яких тягне за собою адміністративну відповідальність

Ухвалений 17 березня закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (Covid-19)” встановлює тимчасову на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його скасування заборону на притягнення до відповідальності іноземців, які не встигли оформити чи поновити документи на право проживання в Україні або вчасно виїхати через запровадження карантину.

Тобто іноземці зможуть врегулювати питання свого перебування в Україні протягом місяця після скасування карантину. Варто зазначити, що наведені норми стосуються виключно іноземців та осіб без громадянства, які станом на початок карантинних заходів перебували в Україні на законних підставах.

Також не будуть покарані українці, котрі під час карантину не владнали питання зі своїми паспортами.

Тобто, якщо вам виповнилося 25 чи 45 років і ви мали б упродовж місяця вклеїти нове фото у паспорт-книжечку, чи ви одружилися, змінили прізвище і мали б замінити паспорт – ви маєте законне право не наражати себе і своїх близьких на небезпеку і зробити це після закінчення карантинних заходів. Від дня припинення карантину перебіг строків продовжується з урахуванням часу, що минув до його зупинення.

Що робити, якщо документ уже готовий та очікує на власника?

На видачу готових документів зараз працюють абсолютно всі підрозділи ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області. Проте звертатися до відділів Міграційної служби для їх отримання під час карантину не обов’язково, адже паспортні документи зберігаються у підрозділах протягом року. Якщо готова посвідка на проживання, іноземець також може отримати її після завершення протиепідемічних заходів, оскільки визначений строк для реєстрації свого місця проживання буде відстрочено. До того ж Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), які у Києві є органами реєстрації, обмежили свою роботу на час карантину.                              

Довідково:

Звернутися до ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області з письмовим зверненням ви можете наступними способами:

  • поштою за адресою: вул. Березняківська, 4а, Київ, 02152;
  • за допомогою електронного сервісу ДМС України “Приймальня електронних звернень громадян”: офіційну відповідь вам буде надано у строки, передбачені ЗУ “Про звернення громадян”;
  • написавши безпосередньо на електронну скриньку ЦМУ: [email protected]

Окрім того, усі консультації з питань діяльності Міграційної служби Київщини за напрямками роботи ви можете отримати в телефонному режимі:

– “гаряча лінія” ЦМУ ДМС – (044)550-23-88, 271-93-94;

– з питань громадянства – (044)271-93-79;

– з питань паспортизації, реєстрації та еміграції – (044)550-32-88;

– з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства – (044)234-14-19; (098)332-05-47 – вул. Б. Хмельницького,10; (097)058-86-96 – вул. Березняківська, 4а; (095)188-00-42 – вул. Петропавлівська,11;

– з питань шукачів захисту та соціальної інтеграції – (093)020-95-48;

– з питань міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії – (099)321-26-76;

– контактні номери телефонів територіальних підрозділів ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області у разі необхідності можна знайти за посиланням.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close