Новини України та світу

Як надати першу допомогу при нападі епілепсії: відеоінструкція

Як надати першу допомогу при нападі епілепсії: відеоінструкція

Епілепсія вважається одним з найпоширеніших хронічних неврологічних захворювань людини. Під час нападу людина потребує допомоги. Тому важливо знати, як діяти.

Існує міф, що під час епілептичного нападу потрібно вставляти в рот ложку. Цього не потрібно робити, це може нашкодити людині з епілепсією, розповіла невролог Ольга Кельн.

Як надати першу допомогу при епілептичному нападі?

 • Подбайте про те, щоб людина не отримала травму;
 • Покладіть на рівну поверхню;
 • Поверніть на бік;
 • Зафіксуйте час початку нападу;
 • Викличте “швидку”, обов’язково повідомте, що відбувається з людиною;
 • Зафіксуйте час закінчення нападу;
 • Не робіть спроб відкрити рот – зуби, як правило, стиснуті.
 • Епілепсія – симптоми

  Судоми, втрата свідомості, падіння. Причиною виникнення такої гіперактивної ділянки може бути травма голови, інсульт, менінгіт й інші захворювання.

  Більшість вважає, що людині, у якої стався напад епілепсії, необхідно розтиснути зуби та вставити між ними будь-який предмет, аби вона не подавилася язиком. Проте язик напружений, він ніяк не зможе запасти й перекрити дихальні шляхи. Під час нападу людина може прикусити лише його кінчик. крові небагато, проте зі змішаною спіненою слиною виглядає як серйозне пошкодження. Але це не несе особливої ​​небезпеки і цей орган заживає досить швидко.

  Також не потрібно фізично стримувати судоми, а краще просто захистіть людину від можливих травм. Встаньте на коліна поруч з головою потерпілого і покладіть під голову щось м’яке, щоб голова не вдарялася об землю. Коли судоми закінчаться, акуратно покладіть людину на бік. Після судом людина одразу засинає, не прийшовши до тями. Цього не варто боятися і плутати з втратою свідомості.

  У більшості випадків напад проходить самостійно. Вводити ліки потрібно, якщо напад триває понад 5 хвилин. Госпіталізація після нападу потрібна не завжди. Стан оцінюється співробітниками “швидкої допомоги” і чергового лікаря приймального відділення.

  Якщо напад стався вперше, краще зробити КТ головного мозку і виключити новоутворення.

  Що робити, якщо ви стали свідком епілепсії: відео


  Джерело Телеканал новини «24»
  27.09.2019

  Close