Новини України та світу

Яценюк закликав Зеленського вимагати скликання Ради безпеки ООН через небажання Росії виконувати рішення Трибуналу щодо українських моряків

Політик переконаний, що Росії наплювати на міжнародне право і вона згадує про нього лише у власній інтерпретації

Джерело: 112.ua

Яценюк закликав Зеленського вимагати скликання Ради безпеки ООН через небажання Росії виконувати рішення Трибуналу щодо українських моряків

Лідер партії “Народний фронт” Арсеній Яценюк закликав президента Володимира Зеленського домогтися скликання Ради безпеки ООН і реакції ЄС і G7 через небажання Росії виконувати рішення Трибуналу ООН щодо звільнення українських моряків. Про це політик написав у своєму Facebook.

“Звертаюся до президента Зеленському – вимагайте негайного скликання Ради Безпеки ООН і реакції членів Групи Семи і ЄС”, – сказав Яценюк.

Він зазначив, що Росії наплювати на міжнародне право і вона згадує про нього лише у власній інтерпретації.

Новини за темою: Україна вимагатиме від Німеччини “гамбурзьких” санкцій за невиконання Росією рішення трибуналу ООН щодо українських моряків, – посол

Яценюк переконаний, що рішення Міжнародного суду ООН по морському праву щодо звільнення  українських моряків і судів вимагає світової реакції.

Новини за темою: Не його юрисдикція: У РФ відреагували на рішення трибуналу про звільнення українських моряків

“Вимагайте, щоб світ сказав своє слово. Тому голоси тих, хто хоче повернути Росію в ПАРЄ, зняти санкції або дружити з нею – це слово не друзів і не права. Це – відлуння краху світового устрою”, – додав Яценюк.

25 квітня постійно діючий суд, створений згідно із Конвенцією ООН з морського права, задовольнив вимоги України про тимчасові заходи, яких має вжити Росія. Зокрема, суд зобов’язав РФ негайно звільнити полонених моряків і дозволити їм повернутися в Україну.

Згідно з рішенням суду, Росія зобов’язана виконати рішення трибуналу до 25 червня 2019 року.

 

Нагадаємо, російські прикордонники 25 листопада 2018 року із застосуванням зброї захопили в районі Керченської протоки український рейдовий буксир “Яни Капу” і малі броньовані артилерійські катери “Бердянськ” і “Нікополь” ВМС ЗСУ, які прямували з Одеси до Маріуполя.

Внаслідок інциденту було затримано і заарештовано 24 українських моряків. Їх перевезли з Криму до московського слідчого ізолятора “Лефортово”. Крім того, троє поранених при обстрілі росіянами українських моряків були переведені до лікарні СІЗО “Матроська тиша”.

ФСБ Росії порушила кримінальну справу і висунула усім українським полоненим морякам звинувачення у незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованою групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування (ч. 3 ст. 322 КК РФ).

Захоплення російськими прикордонниками українських моряків в районі Керченської протоки отримало сильний міжнародний резонанс.

 

Посли Євросоюзу узгодили запровадження санкцій проти восьми росіян, які несуть відповідальність за затримку 24 українських моряків у результаті конфлікту в Азовському морі. 

В доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини наголошується, що українські моряки, які були захоплені російськими військовими у районі Керченської протоки після обстрілу українських суден, повинні вважатися військовополоненими.

.

Джерело: www.112.ua