Новини України та світу

Я висушу це болото: Трамп оприлюднив відео з Байденом, Порошенком та Зеленським

Я висушу це болото: Трамп оприлюднив відео з Байденом, Порошенком та Зеленським

У відео можна впізнати, окрім американських політиків, Петра Порошенка, Арсенія Яценюка та Володимира Зеленського. Причому щодо чинного українського президента не звучало жодного негативного слова.

Цікаво, що зазвичай відеоролики Трампа у фейсбуці мають кілька тисяч коментарів від користувачів соціальних мереж. А от це відео за кілька годин зібрало понад 16 тисяч коментарів та понад 41 тисячу поширень.

Про який скандал між Україною та США мовиться? 25 липня 2019 року під час телефонної розмови з українським президентом Трамп нібито пообіцяв Зеленському, що стосунки між країнами покращаться, якщо Україна поновить розслідування у справі газової компанії Burisma. До цієї компанії причетний син головного конкурента Трампа на президентських виборах Джо Байдена – Гантер. 

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму розмови, що відбулася два місяці раніше. Повний текст українською мовою (переклад 24 каналу) – читайте тут. Її текст засвідчує: Трамп таки говорив Зеленському, що “було б добре”, якби той вивчив справу Байдена.

Згодом обидва лідери заперечили, що під час розмови чинився будь-який тиск. Та саме через цей скандал у Палаті представників Конгресу оголошено початок формальної процедури імпічменту президента США.

Джерело Телеканал новини «24»
28.09.2019