Новини України та світу

Харківські студенти створили тротуарну плитку, що світиться вночі: вражаючі фото

Харківські студенти розробили тротуарну плитку, що світиться вночі. Протягом дня поверхня заряджається від сонця, а вже із настанням сутінків випромінює світло. Як це працює та де може стати у нагоді – читайте далі.

Незвичну тротуарну плитку розробила команда студентів із харківської політехніки. Від задуму до перших цеглинок, які світяться вночі, минув майже рік.

Як це працює

Куратор стартапу Руслан Кривобок зазначив, що у денний час доби плитка нічим не відрізняється від звичайної, але у нічний час вона підсвічується люмінофором, який вводиться до складу.

Харківські студенти створили тротуарну плитку, що світиться вночі: вражаючі фото

Плитка накопичує енергію вдень, а після заходу сонця віддає її у вигляді світла. Колір плитки може бути будь-який, це визначається на старті виробництва. Секрет компонентів науковці не розголошують, а ось технологія – не таємниця.

Ми сиділи довгими вечорами і видивлялися люмінофори, перевіряли їх, заряджали. Для створення плитки використовується планетарний млин, в який засипається невеликими дозами компоненти для більш ретельного помелу. Потім отриману суміш ми підсушуємо у спеціальній шафі, при температурі до 100 градусів. І потім невеликі зразки пресувалися на гідравлічному пресі,
– пояснила співавторка проекту Валентина Волощук.

Які переваги плитки

Ця плитка майже втричі дешевша за аналоги, її вартість становить до 400 гривень за одиницю. Ба більше, вона не втрачає своїх властивостей з часом. Розробники сподіваються, що проект дозволить покращити освітлення вулиць і зменшить кількість ДТП.

Харківські студенти створили тротуарну плитку, що світиться вночі: вражаючі фото

Його можна застосовувати і для бордюрів, і для плитки, і для панелей, які будуть наноситися на будівлі для підсвічування у темний час, для безпеки пішоходів і машин,
– сказав Кривобок.

Науковці вже виграли грант у 400 тисяч гривень на будівництво цеху. Тож вже восени плитка перестане бути дослідним зразком і може вийти на ринок України.

Джерело Телеканал новини «24»
28.07.2019