Новини України та світу

ВООЗ стурбована зростанням захворюваності на кір в Європі

Кір повернувся в чотири європейські країни, які раніше вважалися вільними від цієї хвороби

Джерело: 112.ua

ВООЗ стурбована зростанням захворюваності на кір в Європі

Європейська регіональна контрольна комісія (РКК) з елімінації кору та краснухи прийшла до висновку, що зростання захворюваності на кір в європейському регіоні підвищилося. Про це йдеться на сайті Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). 

РКК зазначає, що хвороба більше не вважається повністю знищеною в Албанії, Чехії, Греції та Великобританії. “Відновлення передачі кору викликає занепокоєння. Якщо високе охоплення імунізацією не буде досягнуто і підтримано, діти і дорослі будуть страждати без необхідності, а деякі будуть трагічно гинути”, – каже д-р Гюнтер Пфафф, голова РКК.

Новини за темою: В Україні з початку року на кір захворіло понад 56 тисяч людей, – МОЗ

З іншого боку, РКК був радий зробити висновок, що Австрія і Швейцарія досягли статусу елімінації, продемонструвавши припинення ендемічної передачі як мінімум на 36 місяців.

Новини за темою: В Україні зростає кількість захворювань на кір, – МОЗ

РКВ – це незалежна група експертів, яка збирається щорічно для оцінки статусу елімінації кору в Європі на основі великих щорічних звітів, що подаються кожною країною. Висновки про ситуації були зроблені на підставі декількох факторів, включаючи дані епіднагляду за кором, охоплення регулярною імунізацією, заходи у відповідь на спалах і охоплення додаткових кампаній імунізації та інших заходів.

Новини за темою: Кір vs відмова від щеплень: Хто кого?

За даними Міністерства охорони здоров’я України, з початку року (з 28 грудня 2018 до 2 серпня 2019) кір захворіли 56 861 осіб — 26 748 дорослих і 30 113 дитини, а від ускладнень кору померло 18 осіб. Протягом спалаху, з літа 2017 року, на кір захворіли майже 115 тис. осіб, 39 з яких померли.

Джерело: www.112.ua