Новини України та світу

“Вони нас не зупинять”: у Москві відпустили всіх затриманих кримських татар

"Вони нас не зупинять": у Москві відпустили всіх затриманих кримських татар

"Вони нас не зупинять": у Москві відпустили всіх затриманих кримських татар

Всіх затриманих 11 липня у Москві кримських татар випустили з відділень поліції. Їм призначили штрафи у розмірі від 10 до 20 тисяч рублів. Окрім того, 29 липня російські столичні суди будуть розглядати складені на протестувальників протоколи.

Так, всіх затриманих татар відпустили з відділень Міщанського і Таганського ОВС в ніч на 12 липня. Їм закидають порушення порядку проведення публічних акцій, інформує “Кримська солідарність”.

Ці затримання не зупинять нас на шляху боротьби за наші права. Затримання такої кількості людей під Верховним судом Російської Федерації, де оголошували вирок усьому кримськотатарському народу, був безпрецедентною акцією для Москви,
– розповіла одна з активісток.

Вона зазначила, що працівники московської поліції були здивовані солідарністю людей, які за тисячу кілометрів приїхали підтримати звинувачених у справі “Хізб ут-Тахрір” татар.

“Така солідарність – це унікальне явище, яке не закінчиться лиш цією акцією”, – додала активістка.

Усіх кримських татар випустили з поліцейських відділень у Москві: що кажуть адвокати

Чому татари протестують у Москві?

Декілька днів кримські татари влаштовують акції протестів у Москві. Так, 10 липня активісти вийшли на Красну площу Москви, щоб виразити свій протест переслідуванням кримських татар на окупованому півострові.

Вже 1 липня близько півсотні татар затримали під Верховним судом РФ. Ці люди протестували проти рішення російського суду щодо затриманих у справі “Хізб ут-Тахрір”.

Що це за справа?

“Хізб ут-Тахрір” – міжнародна ісламська партія, що визнана в Росії терористичною організацією. У травні 2016 року за участь у ній було затримано чотирьох кримських татар. Їм закидали участь у терористичній організації та підготовку до насильного захоплення влади.

Енвера Мамутова засудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, а Руслана Абільтарова, Ремзі Меметова і Зеврі Абсеітова — до 9 років в колонії суворого режиму.

11 липня в Москві відбувався розгляд апеляційної скарги на рішення Північно-Кавказського суду.

Джерело Телеканал новини «24»
12.07.2019