Новини України та світу

Власенко: Позбавлення телеканалу ліцензії – це небезпечний прецедент

Власенко: Позбавлення телеканалу ліцензії – це небезпечний прецедент

Позбавлення телеканалу ліцензії – це небезпечний прецедент для країни. Про це завив народний депутат, заступник голови фракції “Батьківщина” Сергій Власенко в інтерв’ю журналістам у четвер, 26 вересня.

Джерело: 112.ua

Він нагадав, що “Батьківщина” завжди виступала на захист свободи слова та поширення інформації.

“Ми відстоювали права журналістів і свободу ЗМІ від спроб влади – якого кольору ця влада не була – поставити їх під свій контроль. Ми вставали на захист “5 каналу”, “Громадського”, “Інтера”… Тому що як би ми не ставилися до власників медіа або до аудиторії, для якої ці медіа кажуть, свобода слова є необхідною складовою демократичного, європейського розвитку нашої країни. І ставити її під загрозу з кон’юнктурних міркувань ризиковано і небезпечно. Для громадян і для країни в цілому”, – підкреслив Сергій Власенко.

Саме тому, за його словами, позбавлення ліцензії хоча б одного телеканалу створює загрозливий прецедент: “Небезпечний ще і тим, що довести порушення замовником законів так і не змогли, зате вибрали тактику формальних зачіпок. Тому що таким же чином можуть позбавити можливості мовлення будь-яке інше ЗМІ”.

“Більше того, знаючи про можливість припинення роботи ЗМІ подібним чином, і працівники тих медіа, за якими “ще не прийшли”, стануть більш стриманими у пошуках правди і критики. Можливо, саме в цьому і полягає прихована мета сьогоднішніх дій Нацради?”- зауважив представник “Батьківщини”.

Крім того, Сергій Власенко звернув увагу, що “за спробу чиновників догодити владі сьогодні все суспільство може заплатити надто високу ціну – і зараз, і в майбутньому”.

Нагадаємо, сьогодні Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила безпрецедентне рішення – позбавив телеканал “112 Україна” цифрових ліцензій на мовлення. Тим не менш, телеканал “112 Україна“, сайти 112.ua і 112.international продовжають свою роботу.

Джерело: www.112.ua

Close