Новини України та світу

Влад Троїцький став лауреатом премії імені Василя Стуса

Урочиста церемонія відбулася 28 серпня у Національному музеї Тараса Шевченка

Джерело: 112.ua

Влад Троїцький став лауреатом премії імені Василя Стуса

У цьому році лауреатом премії імені поета Василя Стуса, фільм про якого (“Заборонений”) вийде у вересні, став театральний режисер, засновник “ГогольFest”, центру сучасного мистецтва “ДАХ”, гуртів “ДахаБраха” та “ЦеШо”, проекту Nova Opera Влад Троїцький.

Як повідомляє PEN Ukraine, урочиста церемонія відбулася 28 серпня у Національному музеї Тараса Шевченка.

“Василь Стус – це людина, яка не боялася бути незручною. Бути незручною – це не завжди безпечно. Але, можливо, саме на таких долях формується дух нації і країни. Це велика людина. І бути нагородженим цією премією – велика честь для мене”, – зазначив під час церемонії нагородження Влад Троїцький.

Влад Троїцький отримав грошову винагороду і оновлену статуетку, макет якої разом з новим оформленням премії розробив київський дизайнер Дмитро Покрасьон.

Влад Троїцький став лауреатом премії імені Василя Стуса

Наголошується, що під час заходу вперше був показаний фрагмент музично-поетичного проекту за віршами Василя Стуса режисера і драматурга Кліма (Володимира Клименка), який він готує разом з акторами театру “ДАХ”.

Премія імені Василя Стуса заснована 1989 року Українською асоціацією незалежної творчої інтелігенції на чолі з Євгеном Сверстюком (1928-2014). Її вручають літераторам, художникам, режисерам, музикантам, культурним менеджерам за внесок в українську культуру і стійкість громадянської позиції.

Лауреатами премії в різні роки ставали Володимир В’ятрович, Марія Бурмака, Сашко Положинський, Святослав Вакарчук, Сергій Жадан та інші.

Як повідомлялося раніше, рок-група The Frunk випустила пісню на вірші Василя Стуса.

Джерело: www.112.ua