Новини України та світу

Віктор Медведчук: Падіння обсягів промислового виробництва в Україні триває

Віктор Медведчук: Падіння обсягів промислового виробництва в Україні триває

Джерело: 112.ua

Після короткої весняної перерви (березень ‒ квітень) падіння промислового виробництва в Україні триває наростаючими темпами. Якщо в травні 2019-го промислове виробництво в країні знизилося на 0,5%, то в червні ‒ вже на 3,7%. А падіння промвиробництва до червня 2018 року склало 2,3%.

У розрізі галузевої структури необхідно відзначити, що знижується виробництво як у добувній промисловості – червневі індекси склали 95,4% від рівня травня поточного року і 96,8% від рівня червня 2018-го, так і в переробній промисловості – 94,1% та 93,9% відповідно.

При цьому загальне співвідношення обсягів промвиробництва першого півріччя 2019 року до першого півріччя 2018-го Держстат оцінює в 100,5%, що в принципі не знімає ризиків і загроз.

Серед промислових галузей найбільш серйозне падіння відзначено в українському машинобудуванні: підсумки роботи першого півріччя 2019-го до першого півріччя 2018-го фіксують зниження обсягів галузі на 4,3%, а в червні 2019 року до червня 2018-го – на 13,3% (абсолютний рекорд з падіння галузі за рік).

Серед “рекордсменів” щодо зниження обсягів промвиробництва в останні місяці ‒ українська металургія. Після травневого зниження обсягів темпи падіння галузі значно зросли: у червні поточного року вироблено продукції металургії на 9,4% менше, ніж у травні 2019-го.

Особливістю системної кризи української промисловості є те, що зниження відбувається у всіх її галузях. 100%-й обсяг виробництва змогла зберегти лише фармацевтична галузь за рахунок нарощування експортних поставок.

За оцінками незалежних експертів, темпи падіння промвиробництва в Україні будуть тільки збільшуватися. Нинішній уряд навіть не ставить питання про системну кризу в українській промисловості, що й не дивно: прем’єр був зайнятий своїм парламентським проектом, а міністри – особистими економічними проектами.

Однак і нова влада ігнорує процес деіндустріалізації країни, очевидно, просто не маючи відповідей на численні запитання з цього комплексу проблем через відсутність професійних кадрів, здатних їх вирішувати.


Джерело: www.112.ua