Новини України та світу

Військову прокуратуру ліквідують: що Зеленський пропонує змінити в ГПУ

Президент Володимир Зеленський пропонує створити Офіс генпрокурора і ліквідувати Військову прокуратуру, в тому числі посаду головного військового прокурора.

Військову прокуратуру ліквідують: що Зеленський пропонує змінити в ГПУ

Текст відповідного законопроєкту № 1032 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури опублікований на сайті Верховної Ради.

Закон передбачає зміни, згідно з якими систему прокуратури формують Офіс генпрокурора, обласні та окружні прокуратури. Зараз за це відповідають Генпрокуратура, регіональні, місцеві та військові прокуратури і Спеціальна антикорупційна прокуратура.

У генпрокурора буде перший заступник і заступники, одним з яких буде глава САП.

Замість пункту про військові прокуратури зазначено, що за потреби рішенням генпрокурора можуть формуватися спеціалізовані прокуратури на правах структурного підрозділу Офісу генпрокурора.

До списку прокурорів ГПУ внесена посада заступника генерального прокурора — головного військового прокурора.

У законі пропонується, щоб президент міг указом звільняти генпрокурора на підставі подання Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів або Вищої ради правосуддя.

Серед інших положень законопроекту – зменшення максимальної кількості працівників органів прокуратури з 15 тис. до 10 тис. осіб.

Джерело ФАКТИ. ICTV
30.08.2019