Новини України та світу

Вибухи в Донецьку трапились на території колишнього АТП, де зараз знаходиться “військова частина” “ДНР”, – ЗМІ

В угрупованні “ДНР” звинуватили в усьому українських військових, нібито вибухи – результат “артилерійського обстрілу з боку ЗСУ”

Джерело: 112.ua

Вибухи в Донецьку трапились на території колишнього АТП, де зараз знаходиться "військова частина" "ДНР", - ЗМІ

Twitter.com/hochu_dodomu

Вибухи в Донецьку трапились на території колишнього АТП, де зараз знаходиться "військова частина" "ДНР", - ЗМІ

Twitter.com/hochu_dodomu

Вибух 25 вересня в окупованому Донецьку трапився не на хімзаводі, а на території колишнього автотранспортного підприємства, де зараз знаходиться одна з так званих “військових частин” “ДНР”. Про це заявляє головний редактор сайту “Острів” Сергій Гармаш, передає “Радіо свобода”.

“За інформацією наших джерел у Донецьку, вибухи сталися, я не знаю їхніх причин – був обстріл чи ні, різні джерела говорять різне, я буду констатувати факт – вибухи сталися на території колишнього АТП, автотранспортного підприємства, яке зараз займає одна з так званих “військових частин” “ДНР”. Напевно, на території “військової частини” є запаси боєприпасів, якісь вибухові речовини, які, власне, і вибухали”, – сказав Гармаш.

Нагадаємо, 25 вересня стало відомо про вибухи та пожежу в окупованому Донецьку. Місцеві жителі запевняли, що це вибухали боєприпаси, але бойовики не уточнювали, що саме стало об’єктом горіння.  

Згодом розпочалась евакуація місцевих жителів.

“Радіо свобода” зазначає, що за кілька годин інформація на каналі “Росія 24”, який до цього зазначав, що пожежа розпочала ймовірно на складі боєприпасів, кардинально змінюється. В угрупованні “ДНР” звинуватили в усьому українських військових. Нібито вибухи – результат “артилерійського обстрілу з боку ЗСУ”. 

“Обстріл почався приблизно о 6:50 ранку. Близько 50 снарядів влучили практично в п’ять вулиць. Основний удар на себе взяли промислові склади заводу “Зеніт”. Це підприємство займається випуском полімерних матеріалів. Внаслідок розривів боєприпасів загорілася сировина”, – повідомили на телеканалі.

У штабі операції Об’єднаних сил заявили, що не стріляли.

“Наше озброєння відведене, відповідно до домовленостей попередніх, і ми свою артилерію не рухали вперед. Тому можу однозначно сказати, що ми не стріляли і це не наших рук справа. Офіційно заявляю, таких обстрілів не було з жодних видів зброї по Донецьку”, – зазначив начальник прес-центру ООС Віктор Шубець.

“Радіо свобода” зазначає, що у червні 2015 року тут стався ще один дуже великий вибух: розірвало залізничне полотно, розкидало вагони в різні боки. Тоді в ЗМІ писали про те, що стався вибух вагона з боєприпасами, які угруповання “ДНР” завозило на цю територію для зберігання.

Як повідомляється, мова йшла про Донецький казенний завод хімічних виробів. Підприємство розташоване недалеко від місця, яке самі бойовики вказали як епіцентр загоряння. Ще в радянські часи на заводі виробляли вибухівку для боєприпасів і промислових цілей. На території заводу знаходяться підземні сховища, у яких зберігались вибухові речовини і боєприпаси, які утилізував цей завод вже з набуттям Україною незалежності. Зараз же, за твердженнями розвідки і місцевих жителів, у цих підземних складах зберігаються боєприпаси угруповання “ДНР”.

Взимку 2017-го тут трапився ще один вибух. Вибух був такої сили, що бойовики угруповання “ДНР” навіть вирішили перевірити радіаційний фон на території підприємства. Забруднення не знайшли. А причиною вибухів тоді, як і зараз, назвали “обстріл великокаліберною артилерією з боку ЗСУ”.

За словами місцевих журналістів, там знаходиться сховище радіоактивних відходів. Але, як стверджує Гармаш, цього разу тривога виявилася помилковою. За його словами, те, що вибухнуло на околиці Донецька немає жодного відношення до хімічного підприємства.

Зазначається, що ніхто з місцевих жителів внаслідок вибухів не постраждав.

 
 

Джерело: www.112.ua

Close