Новини України та світу

Вибух в Архангельській обл. стався, коли російські сили намагались підняти ракету з ядерним зарядом із дна океану, – розвідка США

У розвідці зазначили, що це не був запуск зброї, натомість це була місія, щоб врятувати загублену під час попередніх випробувань ракету

Джерело: 112.ua

Вибух в Архангельській обл. стався, коли російські сили намагались підняти ракету з ядерним зарядом із дна океану, - розвідка США

Американська розвідка дійшла до висновку, що вибух в Архангельській області (РФ), що призвів до витоку радіації, стався, коли російські сили намагались підняти ракету з ядерним зарядом із дна океану. Про це повідомляє “Голос Америки” з посиланням на інформацію, оприлюднену у звіті американської розвідки.

“Це не був запуск зброї, натомість це була місія, щоб врятувати загублену під час попередніх випробувань ракету”, – цитуються слова особи, яка ознайомилась зі звітом розвідки.

Нагадаємо, 8 серпня Міноборони РФ повідомило, що в Архангельській області на полігоні стався вибух. Унаслідок трагедії загинуло семеро людей: п’ятеро співробітників “Росатому” та двоє представників Міноборони РФ. Поранення внаслідок вибуху дістали троє військовиків і троє фахівців “Росатому”.

Вибух ядерного реактора в Архангельській області не зміг залишити байдужим президента США Дональда Трампа. Він зазначив, що невдалий радіоактивний вибух у Росії багато чого вчить Сполучені Штати.

Згодом керівництво Російського ядерного центру, який займається розробленням ядерної зброї, розкрило подробиці вибуху під Архангельськом: трагедія сталася не на береговій частині полігону, як стверджувало раніше Міноборони, а в акваторії Білого моря. Причиною загибелі людей став вибух ядерного реактора.

Після вибуху під Архангельськом у США почали замислюватися, чи варто продовжувати з Росією ядерну угоду, термін дії якої спливає на початку 2021 року.

26 серпня фахівці підтвердили, що радіаційний фон після вибуху на полігоні в Архангельській області Росії ненадовго підвищувався.

Джерело: www.112.ua