Новини України та світу

В Україні хочуть криміналізувати товарну контрабанду

Держмитниця готує законопроект, завдяки якому займатися контрабандою стане невигідноЧерез кілька тижнів законопроект про криміналізацію контрабанди буде готовий, і його можна буде подавати на узгодження в органи. Про це в інтерв’ю “РБК-Україна” розповів голова Державної митної служби Максим Нефьодов.

“Через кілька тижнів, я сподіваюся, ми подамо законопроект на погодження до органів. Спочатку його має прийняти Кабмін, і далі він іде у Верховну Раду. Ми сподіваємося, що цей законопроект буде поданий від Кабінету міністрів і далі вже в комітеті будемо дискутувати і з фракцією “Слуги народу”, і з іншими фракціями, адже голос меншини теж треба чути”, – підкреслив Нефьодов.

За очікуваннями керівника митниці, на розгляд Ради законопроект може потрапити досить швидко, відлік часу ведеться не на місяці.

“Я абсолютно розумію, що корінні зміни вимагають часу. Але одночасно прекрасно розумію бажання суспільства бачити зміни зараз і як можна швидше. Люди цього заслуговують, тому намагаємося те, що ми можемо прискорити, максимально прискорити”, – зазначив він.

За словами Нефедова, зміна законодавства повинно спричинити за собою зміну суспільного відношення до контрабанди, що є дуже важливою складовою для боротьби з цим явищем.

“Чому людина в Закарпатті, який їздить на Range Rover, знімає з нього панель, вкладає туди 1600 пачок сигарет, і ми потім все це ловимо і конфіскуємо? Тому що так було завжди, і ризики були абсолютно мінімальні. А заробити собі додаткову тисячу доларів на бензин не завадить. До того ж таких людей ніхто не засуджує. Але якщо у одного відібрали Range Rover, у сусіда відібрали Range Rover – ну, напевно, інші вже не будуть ризикувати своїм Range Rover”, – підкреслив він.

На думку Нефедова, криміналізація такого явища як контрабанда зробить його невигідним, а значить – позбавить сенсу.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close