Новини України та світу

В США майже 1 тисяча українців виявила бажання повернутися на батьківщину, – Єльченко

Влада США запевнили, що українців із завершеними термінами віз безперешкодно випустять з СШАВ цілому 982 українських громадян зареєструвалися у українській дипмісії США, висловивши бажання повернутися додому. Про це заявив посол України в США Володимир Єльченко в коментарі Укрінформу26 березня.

За його словами, фактично йдеться про відправку ще про двох-трьох літаків для евакуації українців з США. Однак у зв’язку з повним закриттям кордонів України ситуація залишається невизначеною.

“Дійсно, є питання щодо рейсу, який планувався на виліт з Києва …27 березня і повинен був повернутися з Нью-Йорка 28 березня, в суботу. Тобто цей рейс якраз потрапляє в той час, коли будет оголошено повний карантин і повне припинення авіаційного повідомлення (в Україні – ред.)”, – зазначив дипломат.

У зв’язку з цим посольство відправило листа керівнику штабу реагування в Україні, міністру закордонних справ Дмитру Кулебі – щоб цей рейс був врахований.

За словами Єльченка, квитки на рейс повністю розкуплені. Він вивезе з України тих громадян США, які заявили про бажання виїхати до своєї країни.

Посольство України провело кілька телеконференцій з державними органами Сполучених Штатів. Влада США запевнила, що українців із завершеними термінами віз, які не змогули васно виїхати, безперешкодно випустять із США, хоча до них можуть виникнути питання в майбутньому, при повторному зверненні за американською візою. Але консули США будуть брати до уваги те, що затримка сталася під час карантину, не з вини громадянина.

Єльченко порадив українським громадянам в США, у яких завершується термін дії візи, заповнити форму I-539.

Як повідомлялося раніше, з Нью-Йорка вилетів перший з двох спецрейсів з українцями, які не змогли повернутися на батьківщину до 16 березня.

Також відомо, що авіакомпанія “Міжнародні Авіалінії України” призначила на 27-28 березня додаткові спецрейси з низки країн для евакуації українців додому.

Джерело: www.112.ua

Теги
Facebook
Close