Новини України та світу

В Офісі президента вважають, що Кличко має залишити посаду голови КМДА, адже втратив контроль над столицею

Богдан заявив, що попросив уряд надати подання на звільнення голови КМДА

Джерело: 112.ua

В Офісі президента вважають, що Кличко має залишити посаду голови КМДА, адже втратив контроль над столицею

Голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко має залишити свою посаду, адже втратив контроль над столицею. Про це заявив керівник Офісу президента України Андрій Богдан під час брифінгу у вівторок, трансляцію вів телеканал “112 Україна“.

“Пан Кличко … складає свої повноваження, як і всі голови державних адміністрацій, перед новообраним президентом. Проте на жаль, на сьогоднішній день з моменту інавгурації нового президента пана Зеленського подання від Кабміну про звільнення пана Кличка не надходило”, – заявив Богдан, посилаючись на ст. 118 Конституції України і ст. 8 закону про місцеві держадміністрації.

Зауважимо, відповідно до ст. 118 Конституції України голови держадміністрацій призначаються на посаду і звільняються президентом за поданням Кабміну; а за ч. 2 ст. 8 закону про місцеві держадміністрації – голови держадміністрацій призначаються на посаду і звільняються президентом за поданням Кабміну на строк повноважень президента.

Спираючись на ці норми, Богдан повідомив, що звернувся до уряду із проханням надати подання про звільнення голови Київської міської державної адміністрації.

За його словами, мер Києва Віталій Кличко двічі приходив до Офісу президента. 

“Він втратив контроль над ситуацією у місті на протязі останніх п’яти років, і мер м. Києва, Віталій Кличко, підтвердив, що дійсно, це його слова, він не контролює Київську Раду, є два-три смотрящих, які мають певні групи депутатів, і якщо він не буде знаходити з ними компроміси, в нього не буде більшості в Київраді, а, відповідно, він не зможе бути ефективним мером”, – заявив Андрій Богдан.

Новини за темою: Кличко обговорив із Зеленським свою можливу відставку

Як відомо, Віталій Кличко є одночасно обраним міським головою Києва та призначеним головою Київської міської державної адміністрації.

Нещодавно він повідомив, що обговорював із президентом Володимиром Зеленським ймовірне інше призначення голови КМДА.

Джерело: www.112.ua