Новини України та світу

В Офісі президента анонсували скасування мораторію на продаж землі до кінця 2019 року

Відомство вже консультується зі Світовим банком щодо моделі відкриття ринку сільгоспземель

Джерело: 112.ua

В Офісі президента анонсували скасування мораторію на продаж землі до кінця 2019 року

Заступник голови Офісу президента Олексій Гончарук повідомив, що мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення може бути скасовано до кінця 2019 року. Про це він розповів агентству Bloomberg.

“У нашій команді є розуміння, що якщо цього не зробити в цьому році, це буде доволі складно”, – сказав Гончарук.

За його словами, наразі Офіс президента проводить обговорення зі Світовим банком щодо моделі відкриття ринку землі. Так, найбільш ліберальна модель може сприяти збільшенню зростання економіки України більш ніж на 3 процентних пункти в рік, а найбільш консервативна – на 0,5 п. п.

“Ми шукаємо найменш болісну, але найбільш ефективну модель (відкриття ринку землі, – ред.)”, – сказав Гончарук.

Раніше президент Володимир Зеленський заявляв, що в Україні потрібно скасувати мораторій на продаж земель. Лідер партії “Слуга народу” Дмитро Разумков допустив введення ринку сільгоспземель упродовж року.

Нагадаємо, 18 січня 2001 року Верховна Рада України ухвалила закон № 2242-III, яким встановила, що тимчасово, до ухвалення Земельного кодексу, власники паїв не можуть продавати, дарувати або іншим чином відчужувати земельні ділянки, проте зможуть передавати їх у спадщину та продавати для державних і громадських потреб.

Земельний кодекс № 2768-III було ухвалено парламентом 25 жовтня того самого року. Документом встановили, що до 1 січня 2005 року не можна продавати або відчужувати землі для ведення сільського господарства та паї (дозволяється обмін, передавання у спадщину та вилучення для суспільних потреб). Відтоді це називають мораторієм на продаж с/г земель. Дію цієї тимчасової заборони продовжували 9 разів (у 2004, 2006, 2008, 2010, 2011, 2012, 2015, 2016 і 2017 роках).

Торік парламент продовжив заборону на продаж сільгоспземель до 1 січня 2020 року.

Джерело: www.112.ua