Новини України та світу

В ОБСЄ розповіли про недоліки в законі про українську мову

Закон має систему покарань, і не враховує думки національних меншин

Джерело: 112.ua

В ОБСЄ розповіли про недоліки в законі про українську мову

В ОБСЄ встановили, що закон України про українську мову був ухвалений без врахування думки національних меншин, більше того, він передбачає систему покарань, що є досить жорстким підходом в питанні реалізації мовної політики. Відповідну позицію висловив Верховний комісар ОБСЄ у справах нацменшин Ламберто Заньєр в інтерв’ю “Известиям”.

Заньєр перерахував недоліки, які містить закон про українську мову.

Новини за темою: Бойко: Мовний закон зневажає 40% громадян України, для яких російська мова є рідною

“По-перше, у законі нічого не сказано про захист мов нацменшин. По-друге, всі питання про використання державної мови вирішуються досить жорстко — не через систему стимулів і заохочень, яку хотіли б бачити в ОБСЄ, а через покарання. По-третє, закон був ухвалений без будь-яких консультацій з представниками нацменшин”, – зазначив комісар ОБСЄ.

Разом з тим, він наголосив, що Київ має право говорити про українську мову як державну.

Новини за темою: Україна в процесі впровадження державної мови: План змін

За словами Заньера, ОБСЄ проводить роботу з міністерством культури над деякими змінами, які повинні з’явитися в документі і врахувати в тому числі роль російської мови.

Заньєр акцентував увагу на необхідності створення “механізму систематичної взаємодії”, який би дав змогу брати до уваги занепокоєння нацменшин.

“Я планую поїхати в Україну найближчим часом. Зараз там все змінилося – політична атмосфера, адміністрація, президент”, – зазначив комісар ОБСЄ.

Нагадаємо, 25 квітня Верховна Рада голосами 278 нардепів ухвалила закон про державну мову. Згідно з цим законом, єдиною державною офіційною мовою в Україні є українська. З 16 липня закон набув чинності. Цього самого дня у Раді Безпеки ООН, за ініціативи РФ, відбулися слухання, присвячені ухваленому в Україні закону про українську мову.

Джерело: www.112.ua

Close