Новини України та світу

В Мінсоцполітики не мають наміру змінювати систему субсидій

Міністр запевнила, що субсидій вистачить на всіх, хто потребує

Джерело: 112.ua

В Мінсоцполітики не мають наміру змінювати систему субсидій

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська заявляє, що відомство не має наміру змінювати систему субсидій, будуть лише відкориговані певні технічні моменти.

Про це заявила в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

“Системно змінювати нічого не будемо. Ми реально проаналізували, як система субсидій починалася і як вона трансформувалася. Ми бачимо, що, в принципі, вона працює. Зазвичай до нас звертаються люди за окремими моментами. Є речі, які ми хочемо відкоригувати, але це не стосується критеріїв, це стосується певних технічних речей”, – повідомила Соколовська.

Крім того, міністр запевнила, що субсидій вистачить на всіх, хто потребує, так як у державний бюджет на 2020 рік закладено достатньо коштів.

На питання щодо ідеї президента України Володимира Зеленського про те, щоб літні люди старше 70 років взагалі не платили за комунальні послуги, Соколовська сказала, що зараз це не розглядається. “Зараз акцент – на продовження політики субсидій”, – уточнила вона.

“Ми говорили з президентом, в тому числі, і на цю тему. Президент озвучував цю ідею більш широко. У нього є бажання, щоб люди на пенсії жили гідно. Також він хоче, щоб Україна була країною, де хочеться провести старість”, – констатувала міністр.

За її словами, несплата комуналки була як ідея в процесі пошуку можливих варіантів, щоб допомогти літнім людям.

Новини за темою: У Зеленського хочуть спрямувати кошти від спецмита на російський імпорт на субсидії для малозабезпечених

“У цьому контексті ми подивилися на систему субсидій і побачили, що в середньому сім’ї субсидиантов платять за комунальні послуги близько 10% свого доходу. Чесно, це не такі великі гроші, але вони стимулюють людей до економного використання енергоресурсів. Коли люди нічого не платять, як це було раніше, люди не економлять, тому що не відчувають, скільки це коштує, хто за це платить”, – додала Соколовська. 

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 1231 про верифікацію та моніторинг державних виплат. За проголосували 254 народних депутатів.

Законопроект передбачає запровадження верифікації держвиплат – пенсій, допомог, пільг, субсидій, стипендій, інших виплат з держбюджету, місцевих бюджетів, фондів соц- і пенсійного страхування.

Джерело: www.112.ua

Close