Новини України та світу

В Києві на церемонії Дня пам’яті захисників України вперше оголосили повний список загиблих і зниклих безвісти в Іловайському котлі

Також було згадано ім’я воїна, що загинув цього дня у 2016 році

Джерело: 112.ua

В Києві на церемонії Дня пам'яті захисників України вперше оголосили повний список загиблих і зниклих безвісти в Іловайському котлі

На церемонії Національного дня пам’яті полеглих захисників України на Михайлівській площі в Києві вперше оголосили поіменний список загиблих і зниклих безвісти 29 серпня 2014 року під час боїв у районі населеного пункту Іловайськ. Також було згадано ім’я загиблого воїна 29 серпня 2016 року. Про це повідомляє “Большой Киев”.

“273 імені буде озвучено сьогодні на церемонії Національного дня пам’яті полеглих захисників України на Михайлівській площі”, – повідомляв раніше журналіст Юрій Бутусов.

Він опублікував у Facebook повний список загиблих і зниклих безвісти 5 років тому воїнів та ім’я загиблого три роки потому. Бутусов зазначив, що список складено заступником Національного військово-історичного музею Міноборони Ярославом Тінченком. 

Новини за темою: Сьогодні в Україні вперше відзначають День пам’яті загиблих захисників

На 24-29 серпня 2014 року припав пік Іловайської трагедії, коли українські збройні підрозділи було оточено російськими військами. Згідно зі звітом Міноборони України, вторгнення російських військ, на територію України відбувалося саме протягом 24-29 серпня. Унаслідок вторгнення регулярних підрозділів Збройних сил РФ батальйони МВС України “Дніпро-1”, “Миротворець”, “Світязь”, “Херсон”, “Івано-Франківськ”, Нацгвардії “Донбас” і сили сектору “Б” потрапили в оточення. 28 серпня становище українських військових стало критичним, а того ж дня п’ятий президент України Петро Порошенко звинуватив Росію у відкритому збройному вторгненні на Донбас. 

24 серпня 2019, на День Незалежності України, президент України Володимир Зеленський започаткував відзначення 29 серпня Дня пам’яті захисників України, які загибли в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. 

Джерело: www.112.ua