Новини України та світу

В Австрії сьогодні відбуваються дострокові парламентські вибори

Фаворитом є консервативна Австрійська народна партія на чолі з колишнім канцлером Австрії Себастьяном Курцом

Джерело: 112.ua

В Австрії сьогодні відбуваються дострокові парламентські вибори

В Австрії в неділю відбудуться дострокові вибори в нижню палату парламенту країни – Національну раду. Фаворитом є консервативна Австрійська народна партія на чолі з колишнім канцлером Австрії Себастьяном Курцом, передає BBC.

Більшість виборчих дільниць відкрилися о 07:00 за місцевим часом. Вони будуть працювати до 17:00. У деяких районах дільниці закриються раніше. Час роботи ділянок варіюється в залежності від їх місця розташування.

Новини за темою: Президент Австрії відправив уряд Себастьяна Курца у відставку

Очікується, що перші дані екзит-полів почнуть надходити після закриття останніх дільниць о 17:00.

У неділю в Австрії будуть обирати 183 членів нижньої палати парламенту. Серед основних партій, які будуть боротися за місця у Національній раді, – очолювана відправленим у відставку канцлером Себастьяном Курцом “Австрійська народна партія (АНП), а також ультраправа “Австрійська партія свободи (АПС) та “Соціал-демократична партія Австрії”.

Новини за темою: Курц оголосив про дострокові вибори в Австрії у зв’язку зі скандалом навколо колишнього віце-канцлера

У передвиборчих опитуваннях лідером є партія Курця, яка може розраховувати приблизно на 33% голосів на свою підтримку. Друге місце між собою ділять “Австрійська партія свободи” та соціал-демократи. Також непогані шанси на потрапляння до парламенту в “зелених”, свідчать нещодавні опитування.

“Якщо народ висловить нам свою довіру, то ми почнемо переговори з усіма сторонами. Я постараюся сформувати стабільний уряд. Якщо зробити це не вдасться, то допустимий варіант – уряд меншості”, – сказав Курц.

Новини за темою: Парламент Австрії виніс вотум недовіри уряду Курца

Спостерігачі прогнозують, що Курцу все ж не вдасться отримати більшість й, отже, доведеться вести переговори з іншими партіями про створення коаліції. Найбільш вірогідним варіантом розвитку подій називається формування коаліції з АПС. Ще в 2017 році ці партії створили альянс, заснований, головним чином, на єдиній позиції щодо боротьби з іммігрантами. Проте в травні цього року їхня урядова коаліція розпалася через скандал навколо відеозапису за участю на той момент лідера АПС Гайнца-Крістіана Штрахе.

Новини за темою: Курц не має наміру працювати з віце-канцлером, який опинився в центрі скандалу

Джерело: www.112.ua