Новини України та світу

Ухвалення законопроєкту №1210 доб’є українську економіку, – експерт

Ухвалення законопроєкту №1210 доб'є українську економіку, – експерт

Зміни до Податкового кодексу, закладені у законопроєкті №1210, у його нинішньому варіанті, можуть боляче вдарити по українській економіці та порушити баланс інтересів держави і бізнесу.

Законопроєкт №1210 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві” нині є найпроблемнішим серед усіх, внесених на розгляд Верховної Ради.

Ректор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко попереджає, що цей законопроєкт несе серйозні загрози для інвесторів в Україні:

Ухвалення законопроєкту №1210 доб’є українську економіку і залишить бюджет без багатьох податків. З України підуть інвестори і не прийдуть нові. Як це відбувається зараз у тютюновій індустрії…

Експерт має на увазі ситуацію з тютюновою компанією British American Tobacco, яка в 2018 році сплатила до нашого бюджету 16 млрд гривень. Тепер компанія переносить регіональний центр з Києва до Бухареста “у зв’язку з тим, що фіскальна та регуляторна політика українського уряду непрогнозована”. Бо законопроєктом №1210 заплановано, що ставка акцизу на сигарети може бути прирівняна до європейської (еквівалент 90 євро за 1000 штук) вже у 2020 році, а не в 2024-му – як було домовлено раніше.

Джерело Телеканал новини «24»
26.09.2019

Close