Новини України та світу

“Укрзалізницю” поділять на три компанії, в структурі менеджменту будуть зміни, – Криклій

Три компанії матимуть своє керівництво, тому чинному главі підприємства доведеться обирати, куди він захоче йти працювати

Джерело: 112.ua

"Укрзалізницю" поділять на три компанії, в структурі менеджменту будуть зміни, - Криклій

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив про наміри уряду змінити структуру ПАТ “Укразализыця” і керівництво компанії. Про це він сказав в інтерв’ю “Радіо Свобода”.

“Керівник “Укрзалізниці” апріорі не може залишатися один, бо ми плануємо створювати три окремі компанії з “Укрзалізниці”… Тому в будь-якому випадку навіть чинному керівнику все одно доведеться обирати, куди він захоче піти, тому що це будуть три різні посади”, – зазначив міністр.

Новини за темою: ВАКС почав розгляд справи щодо колишніх чиновників “Укрзалізниці”

За його словами, на даний момент його міністерство разом з депутатами розробляє законопроект про зміну структури підприємства.

Кликлій прогнозує, що одна компанія відповідатиме за доступ до інфраструктури, за електрифікацію, капітальні вкладення, експлуатацію і розвиток залізничної мережі. Другий оператор займатиметься пасажирськими перевезеннями. І третя фірма буде генерувати прибуток для держави, її діяльність буде пов’язана з вантажоперевезеннями.

Новини за темою: “Корпорація КРТ” просить правоохоронців попередити перевитрату коштів в “Укрзалізниці” на закупівлю застарілих кріплень для шпал

Разом з тим, директор із стратегічного розвитку та інвестиційної політики компанії Антон Саболевський в інтерв’ю онлайн-проекту “12 осіб стратегії УЗ” заявив, що на 2019-2023 роки за базовим сценарієм необхідно 150 млрд грн інвестицій. Серед перспективних напрямків залучення інвестицій – розвиток припортової залізничної інфраструктури, побудова логістичних терміналів на кордоні з ЄС, вантажний рухомий склад і розвиток пасажирських вокзалів.

Нагадаємо, з січня Євген Кравцов очолює ПАТ “Укрзалізниця”. З серпня 2017 року і до того моменту він виконував обов’язки керівника підприємства.

З 6 червня 2016 року ПАТ очолював Войцех Балчун, який був призначений на цю посаду Кабміном за результатами конкурсу.

Джерело: www.112.ua