Новини України та світу

“Укренерго” повідомило Росію про передачу до арбітражу позову щодо втрати активів у Криму

Раніше голова “Укренерго” Всеволод Ковальчук оцінив кримські активи компанії в 1 млрд доларів

Джерело: 112.ua

"Укренерго" повідомило Росію про передачу до арбітражу позову щодо втрати активів у Криму

НЕК “Укренерго” повідомила Росію про передачу до арбітражного суду вимог у спорі стосовно незаконного захоплення свого майна на території Криму. Про це повідомила прес-служба національної енергетичної компанії.

Зазначається, що “Укренерго” вимагає компенсації за порушення Росією угоди між Кабміном України і урядом РФ про заохочення та взаємний захист інвестицій від 1998 року.

Окрім того, вимагають компенсації шкоди від незаконного позбавлення власності “Укренерго” в Криму та порушення зобов’язання гарантувати повний та безумовний правовий захист. Ці вимоги виникли після захоплення Росією майна і активів компанії внаслідок анексії Криму у 2014 році.

Як повідомлялося раніше, у квітні 2018 року найвищим посадовим особам РФ вручили офіційні письмові повідомлення НЕК “Укренерго” про інвестиційний спір в рамках двосторонньої угоди про взаємний захист інвестицій між Росією та Україною. Хотіли домовитися про умови вирішення спору, але російська сторона не надала відповідь.

У зв’язку з цим 27 серпня 2019 року “Укренерго” передало спір на вирішення до арбітражного суду (ad hoc) відповідно до Арбітражного регламенту Комісії ООН з права міжнародної торгівлі від 15 грудня 1976 року (ЮНСІТРАЛ). Наступним кроком стане формування складу арбітражного трибуналу для розгляду цього спору.

Інтереси НЕК “Укренерго” у спорі з Росією представляє міжнародна юридична фірма LALIVE із штаб-квартирою у Швейцарії.

Джерело: www.112.ua