Новини України та світу

Україна хоче домогтися довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу, – Гончарук

У той же час він сказав, що не хоче коментувати це публічно і готує позицію української сторони на переговорах

Джерело: 112.ua

Україна хоче домогтися довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу, - Гончарук

Україна має намір домогтися довгострокового контракту на транзит російського газу в Європу. Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук журналістам у п’ятницю, передає “Інтерфакс-Україна”.

“Нам, звичайно, необхідно домогтися довгострокового контракту з транзиту. Для цього потрібно добре попрацювати”, – сказав Гончарук.

За словами прем’єра, уряд у рамках підготовки до тристоронніх переговорів готує позицію української сторони.

Новини за темою: Рада розгляне законопроекти про режим спільного транзиту і про уповноваженого економічного оператора, – Гетманцев

“Ми глибоко розуміємо нинішню ситуацію. Готуємося до переговорів. Формуємо позицію на переговорах. Тому я зараз не хочу коментувати це публічно”, – зазначив Гончарук.

Дія контрактів на транзит і постачання газу, укладених Росією і Україною десять років тому, закінчується в кінці 2019 року.

Навесні 2018 року російський “Газпром” відхилив можливість продовження контракту з транзиту газу з “Нафтогазом”.

Новини за темою: Ще один реверс: Як Україні пройти зиму без дефіциту газу, за умови відсутності транзиту РФ

За словами виконавчого директора НАК “Нафтогаз” Юрія Вітренка, у разі припинення транзиту газу через українську ГТС держава втратить 3 млрд доларів в рік. Він переконаний, що при реалізації такого сценарію в України є високі шанси виграти у “Газпрому” черговий арбітражний позов на 12 млрд доларів як компенсацію за прискорену амортизацію.

Крім того, керівник НАК “Нафтогаз” Андрій Коболєв повідомив, що Україні до початку опалювального сезону 2019-2020 р. р. потрібно додатково накопичити 20 мільярдів кубометрів газу, щоб убезпечити себе від провокаційних дій Російської Федерації.

Новини за темою: Данилюк про можливу зупинку транзиту російського газу: У нас є “план Б”

Джерело: www.112.ua