Новини України та світу

Україна вже 1400 днів імпортує газ з Європи, – “Укртрансгаз”

З травня по вересень поточного року “Укртрансгаз” транспортував з країн ЄС 8,7 млрд куб м газу

Джерело: 112.ua

Україна вже 1400 днів імпортує газ з Європи, - "Укртрансгаз"

Станом на п’ятницю, 27 вересня, Україна вже упродовж 1400 днів не постачає газ для своїх потреб з Росії, тому весь обсяг імпортованого газу надходить виключно з території Європейського Союзу. Про це повідомляє прес-служба “Укртрансгазу”.

“За міжсезонний період з травня по вересень “Укртрансгаз” протранспортував з країн ЄС 8,7 млрд куб м, що на 3 млрд куб м, або 53%, більше ніж за аналогічний інтервал в 2018 і 2017 роках. Таке зростання імпорту пояснюється необхідністю накопичити в ПСГ більше 20 млрд кубометрів газу для стабільного проходження Україною опалювального сезону 2019/2020″, – йдеться у повідомленні.

За даними компанії, всього з початку поточного року імпорт в Україну склав 11,2 млрд куб. м газу, а саме зі Словаччини було протранспортовано 7 млрд куб. м (+43%), з Угорщини – 3,1 млрд куб. м (+29%), з Польщі – 1,1 млрд куб. м (+120%).

Новини за темою: Ціни на газ для населення знижувалися через теплу зиму в Китаї, – “Нафтогаз”

В “Укртрансгазі” також розповіли, що в рамках підготовки ГТС до осінньо-зимового періоду 2019/2020 компанія проводить модернізацію відповідних об’єктів, щоб підвищити надійність та збільшити проекту потужність імпортних маршрутів.

Зокрема, завершується капітальний ремонт компресорної станції “Комарно”, внаслідок якого вдасться створити додаткову гарантовану потужність для імпорту природного газу з Польщі. Також ведеться підготовча робота зі створення нової та розширенню існуючої потужності для імпорту з Румунії та Словаччини.

Новини за темою: Прем’єр Молдови Санду побоюється, що Україна і РФ не досягнуть угоди щодо транзиту газу

Нагадаємо, 19 вересня в Брюсселі відбулися тристоронні переговори щодо нового контракту на транзит російського газу через Україну до Європи. Сторони домовилися обговорити питання транзиту і прямих поставок газу в Україну на переговорах, запланованих на жовтень.

Дія контрактів на транзит і постачання газу, укладених Росією і Україною десять років тому, закінчується в кінці 2019 року.

Джерело: www.112.ua

Close