Новини України та світу

Україна дала Польщі дозвіл на відновлення ексгумації

Ексгумації повинні проводиться українськими дослідниками спільно з польськими експертами

Джерело: 112.ua

Україна дала Польщі дозвіл на відновлення ексгумації

Україна дала офіційну згоду Польщі на відновлення ексгумаційних робіт. Про це повідомляє “Польське радіо” з посиланням на слова заступника міністра закордонних справ України Василя Боднара.

У повідомленні сказано, що Польща зробила офіційний запит на відновлення ексгумації минулого тижня.

Наголошується, що згідно з умовами, які надала українська сторона, ексгумації повинні проводиться українськими дослідниками спільно з польськими експертами.

За словами польського посла Бартоша Цихоцки, документ, наданий Україною, включає перелік процедурних дій, які повинні бути виконані підрядником ексгумаційних робіт, тобто Польським інститутом національної пам’яті, щоб відновити ексгумацію.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський, під час зустрічі з президентом Польщі Анджеєм Дудою, пообіцяв вирішити питання скасування мораторію на проведення ексгумаційних робіт.

Нагадаємо, в 2017 році український Інститут національної пам’яті заборонив ексгумацію тіл у польських похованнях у відповідь на серію актів вандалізму проти українських пам’яток у Польщі і зокрема на демонтаж української пам’ятника в селі Грушовичи під Перемишлем. Польська влада ці акти наруги не засуджували, а останній навіть назвала законним.

Директор українського Інституту Володимир В’ятрович заявляв, що мораторій на ексгумацію польських поховань може бути знято після того, як польська сторона надасть своє бачення легалізації та відновлення українських пам’яток на території Польщі.

Джерело: www.112.ua