Новини України та світу

У ЄС закликають РФ звільнити заарештованих у Криму кримських татар

Раніше російські силовики у Криму затримали 8 кримських татар

Джерело: 112.ua

У ЄС закликають РФ звільнити заарештованих у Криму кримських татар

Європейський союз очікує від Росії звільнення всіх затриманих в окупованому Криму татар. Про це на своїй сторінці в Twitter написала прес-секретар ЄС Майя Косьянчич.

“Повідомлення про черговий виток обшуків і арештів кримських татар на незаконно анексованому півострові. Ми очікуємо, що всіх незаконно затриманих українців буде звільнено без зволікання”, – написала Косьянчич.

Як повідомлялося, 10 червня російські силовики в Криму провели обшуки в будинках кримських татар. Внаслідок обшуків затримано 8 осіб. Так, в Алушті затримали Руслана Нагаєва і Ельдара Кантемірова, у селі Малий Маяк – Руслана Месутова, в селі Ізобільне – голови місцевої релігійної громади Ленура Халілова. У селі Зуя Білогірського району затримано активіста Айдера Джеппарова, в Білогірську – Різу Омерова. Його батька Енвера Омерова затримано рано вранці по дорозі в Ростов-на-Дону. Крім цього, в селищі Строгонівка під Сімферополем російські силовики затримали Ескендера Сулейманова. 

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до колеги в РФ Тетяні Москалькової щодо інформації про місце утримання громадян України – затриманих кримських татар.

А пізніше російський суд у Криму заарештував до 5 серпня кількох затриманих. У МЗС України висловили протест через обшуки і затримання в Криму.

Джерело: www.112.ua