Новини України та світу

У ході двох десятків озброєних конфліктів минулоріч 12 тис. дітей було вбито чи покалічено, – ООН

Разом з тим, у 2018 році збільшилася кількість дітей, яких вдалося убезпечити від військових дій

Джерело: 112.ua

У ході двох десятків озброєних конфліктів минулоріч 12 тис. дітей було вбито чи покалічено, - ООН

Минулоріч в ході двох десятків збройних конфліктів, що відслідковуються ,понад 12 тис. дітей було вбито чи покалічено. Про це повідомляє прес-центр ООН.

Дітей як і раніше використовують у бойових діях, особливо в Сомалі, Нігерії, Сирії: близько 7 тис. дітей залучали до бойових дій на передовій протягом 2018 року. Їх також викрадають для використання під час воєн або для сексуального насильства – більше половини 2500 зафіксованих випадків зареєстрували в Сомалі.

Зафиксували близько 933 випадків сексуального насильства по відношенню до хлопчиків і дівчат, проте це число вважається заниженими через відсутність доступу до інформації і страху жертв перед репресіями.

Повідомляється, що в цілому зменшилася кількість атак на школи і лікарні, проте їх число збільшилося в районі деяких військових конфліктів, зокрема в Афганістані та Сирії.

У Малі фіксують найбільш складну ситуацію щодо доступу дітей до освіти – до кінця грудня 2018 року в Малі було закрито 827 шкіл, в результаті чого 244 тис. дітей не змогли вчитися.

Підкреслюють, що замість того, щоб вважати дітей жертвами вербування, у багатьох випадках їх затримують за фактичний або можливий зв’язок із збройними формуваннями. Уточнюють, що в Сирії та Іраку більшість дітей, позбавлених свободи, молодше 5 років.

Разом з тим у минулому році порівняно з 2017-им роком з 12 тис. до 13,6 тис. збільшилася кількість дітей, яких вдалося убезпечити від військових дій і реінтегрувати.

Як повідомлялося раніше, за 5 років війни на Донбасі більше 240 українських дітей вбиті бойовиками, ще 56 безслідно зникли.

Джерело: www.112.ua