Новини України та світу

У Судані підвели підсумки насильницьких розгонів мітингів: загинули майже 90 осіб

Деякі співробітники сил безпеки відкрили вогонь по демонстрантах, всупереч наказам керівництва

Джерело: 112.ua

У Судані підвели підсумки насильницьких розгонів мітингів: загинули майже 90 осіб

У столиці Судану Хартумі, під час розгону силами безпеки мирного мітингу за передачу влади цивільній адміністрації у червні загинуло майже 90 осіб. Про це повідомив глава слідчого комітету Фат аль-Рахман Саїд, передає Al Jazeera.

“В результаті насильницького розгону учасників протесту силами безпеки в Хартумі минулого місяця 87 осіб загинули і 168 отримали поранення”, – зазначив слідчий.

Фат аль-Рахман Саїд заявив, що в суботу деякі співробітники сил безпеки відкрили вогонь по демонстрантах у центрі Хартуму.

За словами слідчого, троє офіцерів, всупереч наказам начальства, розпорядилися силою розігнати протестувальників. Після цього військові всередині табору відкрили безладний вогонь, що призвело до загибелі і поранення десятків людей.

Протести в Судані почалися 11 квітня, після переходу влади до Вищої військової ради і затримання президента Омара аль-Башира, якого взяли під варту.

Під час розгону мирного мітингу в Хартумі на початку червня загинуло майже 120 осіб, однак військові повідомляли про 61 загиблого.

Джерело: www.112.ua